Cesta na Olymp #12

Ani tomu nevěřím, že moje cesta za Volkswagen Prague Marathon trvá již takovou dobu. Ale mám z ní čím dál tím větší radost. Tréninky jsou fakt zábavné a i přes to, že výsledky by možná mohly být lepší, já jsem spokojená. Musím se přiznat, jsem hlavně spokojená se svým životem. A tak tenhle článek bude víc osobní než běhavý. 

Každý máme ve svém životě chvíle, kdy propadáme zoufalství a kdy máme pocit, že nám nic nevychází. Ale pak tohle pomine a Vy se vzbudíte s pocitem, že máte všechno, co jste v životě hledali bez ohledu na stav svého konta. Skvělou rodinu, kamarády a spolupracovníky.

Tenhle pocit štěstí mi provází již od Vánoc, kdy jsem pracovně zvolnila. Dělala jsem věci, na které přes rok nebylo moc času – celoodpolední hráčské bitvy v jakékoliv hře, která Vás napadne, různé společné aktivity, které mě nabily energií a touhou tohle zažívat mnohem víc. A přesně takhle jsem opět prožila víkend, i přes to, že dost práce na mě čekalo v diáři.

IMG_7996

Tohle je můj kus štěstí! <3

Pocit štěstí je to, co mi provázelo i celou neděli od prvního ranního úsměvu Viktorky v naší posteli, přes krásný sněhový běh až po naše holčičí blbnutí v aquaparku, kde jsme dostaly vynadáno, že se tam nesmí fotit 😀 Bylo super být společně za rebelky!!! Možná to bude znít dost sentimentálně, ale občas si hmatatelně uvědomím, že sebelepší čas mi tyhle chvíle nevynahradí.

A s tímhle vším jde ruku v ruce i můj poslední běžecký týden. Tento týden jsem po dlouhé době nevynechala jediný předepsaný trénink. Měla z toho samozřejmě radost i Terča, která sama tento víkend byla na běžeckém soustředění. Cíl na tenhle týden je jasný, trochu máknout a začít pracovat na časech. Nemám problém uběhnout delší vzdálenosti, ale to tempo…

Tenhle týden mi tedy čeká opravdu velké peklo: 

PONDĚLÍ 18.1.

Běh v rámci Mattoni Free Run – 5-10 km (regenerační běh)

ÚTERÝ 19.1.

Free

STŘEDA 20.1.

Free (plavání)

ČTVRTEK 21.1.

Souvislý běh 15 km (PP-podle pocitů, nejlépe v kopcích)

PÁTEK 22.1.

Intervalový tréning

Rozklus:2 km, Rozcvička:5’, R:50m, 60m, 70m, 80m= stupňované rovinky (začneš na takových 55% a stupňuješ dokud nebudeš na 85-90% rychlosti)

Hl. část: 2x 4x 1km  Tempo 4:45’ (Verčo, půjdeme v trošku rychlejším tempu, chci vidět, co to s Tebou udělá: “To já taky!”).

IO: 3-4’, IOmezi seriémi – 7-8’

Tzn.: Půjdeš 4x 1km dáš si 7-8’ pauzu a pak znovu 4x 1km!!!

V: 1-2 km, statický strečink Objem:12 km

SOBOTA 23.1.

 

Free – 1. OTEVŘENÉ MČR V OCR PRO DĚTI!!!

NEDĚLE 24.1.

TEST = 10 km, co to půjde (Verčo, musíš najít úplnou rovinu a pobežíš 10 km co nejrychleji, máš tento test po dost těžkým týdnu, ale je to proto, abych viděla, jak na Tebe působí trénink; jak to zaběhneš po intervalech.)

TÝDENÍ OBJEM: 55 KM

Tento týždeň nebude jednoduchý, ale skúsim túto formulku ako to bude fungovať a ako ťa vyšťavuje intervalový tréning. Neboj sa zvládnuť, to zvládneš. Pomaly idem pridávať objemy čiže musíme otestovať, čo to s tebou spraví a hlavne porovnám tú 10-tku s pretekom, ktorý si bežala v sobotu.

S pozdravom Tvoja Terezka :-*

 

Categories:

TRÉNINKOVÉ PLÁNY, VÝZVA, ZÁVODY

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *