Mé první dny s Vívofit

Když jsem si před skoro 2 týdny objednávala Vívofit, nevěděla jsem, co od něj čekat, ale chtěla jsem ho zkusit. Nosím ho víc než týden a já zjistila, proč ho tolik lidí miluje a hlavně nosí.

Moje včerejší dávka endorfinů :-)

Moje včerejší dávka endorfinů 🙂

Když jsem Vívofit vyndala z krabičky, měla jsem obrovskou radost. Další technická hračka do mého arsenálu. Jenže tahle hračka byla strašně jednoduchá a já si neměla s čím hrát. Prostě nasadit a nosit. Počet kroků byl automaticky nastavený na 7500 s automatickým progresivním nastavením. To znamená, že pokud denní limit splním, tak se mi automaticky další den počet kroků navýší.

První dny to nebylo vůbec těžké. Měla jsem dost práce, schůzek a tudíž dost pohybu. Do toho jsem jsem odjela do Českého Krumlova, kde jsem pracovně nachodila i dvojnásobek určených kroků. A pak přišel návrat a já musela trávit první dva dny jen u počítače, tak jsem pondělí a úterní dávku kilometrů nedala. Což se ale od středy zase změnilo a já plním jedna báseň.

Co mně na Vívofitu baví je to, že vidím, kdy už dlouho sedím. Na displejsi se objeví červené  znamení, že je na čase se trochu protáhnout. A co vidím jako opravdu super věc, že i přes to, že člověk nenachodí stanovené kroky, tak má aspoň přehled, že má o méně pohybu než normálně. Takže minimálně přemýšlím, kde bych to nachodila.

A po tom je tam funkce spánku. Stalo se mi už několikrát, že  jsem ji zapomněla zapnout, ale jakýmsi způsobem se mi spánková “aktivita” ve výsledcích objevila a to relativně přesně.

zebricekJedinou vadou, co na náramku vidím je to, že vůbec netuším, podle čeho se kroky počítají. Někdy mi totiž přišlo, že kroky jsem nachodila rychle, jindy naopak. Ale ať je to jak chce, věřím, že spoustě lidem, kteří potřebují motivaci k pohybu bude tenhle náramek velkým pomocníkem. A pro ty, co jsou stejně šílení jako já, je tu samozřejmě žebříček přátel, kdo nachodil nejvíc. Můžete hádat, kolikátá jsem. 😀

Pokud tedy o stejném či podobném náramku uvažujete, tak do něj jděte. Nic neváží a nemusíte se tedy bát, že by vám překážel.

Otázka pro vás: máte zkušenosti s jinými náramky nebo chodícími aplikacemi a jak jste s nimi spokojení?

 

Categories:

VÝBAVA

2 komentáře

 • MrMarek

  25.2.201721:26 Reply to MrMarek

  FitBit, jen ta jejich odolnost vůči vodě 👎 teď MiBand 1s, umí tep, kroky, běh(krokovaný), spánek, budík notifikace za cca 500 kč, jen aplikace nejde propojit s ničím krom Fit od googlu 👎

  • mm
   Veronika Šimáčková

   27.2.20178:02 Reply to Veronika

   😀 Koukám, že výběr byl opravdu rozsáhlý 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *