Jak si zpříjemnit předvánoční čas?

Sedím tady u stolu, Viky píše úkoly s červenou santovskou čepičkou na hlavě a štěbetá o Vánocích. Jako každé dítě se těší. A mně je hrozně dobře. Zbývá totiž už jen posledních pár dní do dne, kdy se rozsvítí světýlka na vánočním stromečku a objeví se jiskřičky v očích všech dětí, nejen mé Viktorky. Ale co my rodiče? Jak si tyhle poslední dny zpříjemnit a nezbláznit set? Připravila jsem si pro vás pár tipů, jak se před Vánoci trochu uklidnit a vypnout. 

DOPŘEJTE SI SPÁNEK NAVÍC

Tohle se možná líp řekne než provede. Ale s tím, jak jsou dny kratší a zároveň chladnější, potřebuje naše tělo přirozeně víc spánku. A tak zkuste jít o něco dřív do postele než to děláte obvykle. Tělo i mysl si odpočine a vy budete denní stres zvládat mnohem líp. 

JDĚTE/BĚŽTE NA VZDUCH

U nás běžců by tohle neměl být problém. I 15 minut na čerstvém vzduchu dokáže zázraky a podpoří dobrou náladu. A to nemluvím o tom, co to udělá s naší pletí. 

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

Teď nemyslím, abyste si sedli k počítači a celý večer chatovali na messengeru. Naopak. Zvedněte zadky a vyjděte mezi lidi. Navštivte přátele, které jste nějakou dobu neviděli. I přes to, že tohle roční období svádí k tomu zalézt si do postele s knížkou a teplým čajem, takový svařák s kamarádkou na náměstí potěší nejen na duši. 

DOBŘE SE NAJEZTE

Máte pocit, že prostě na jídlo nemáte v tom frmolu čas. Chyba! V tomto hektickém období bychom měli jíst hlavně proteiny, které udržují stabilní hladinu cukrů a tím pádem nezažíváme takové ty nepředvídatelné a neopodstatněné výkyvy nálad. 

 

Categories:

MOTIVACE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *