Minulý týden jsem tady psala o tom, proč jsem začala běhat. Ale co mně u běhání drží, jsem ještě neprozradila.

Nejsem člověk, co dokáže dělat věci jen tak. A tak, když jsem začala s během, představovala jsem si, jak jednou pokořím hranici 10 km. V roce 2011 to pro mně byla obrovská výzva. Já, která nikdy neuběhla víc než 1500 m ve škole a v té době asi 1 rok kouřila (ano, kouřila a stydím se za to), byla na startu všeho. Jenže s tím, jak mi naskakovaly kilometry na Runkeeperu, rostla i má chuť se porovnávat s dalšími běžci.
A tak jsem začala závodit. Mým prvním během byl Běh noční Prahou v září 2012. Byl to neskutečný zážitek a byla to velká motivace k dalším výkonům i mimo závodní trať.
Zároveň jsem ale už vyzkoušela další závody: We Run Prague, Pražský půl maraton, Krušovický soudek apod. Ale nejvíc mě asi baví ty, kde si opravdu vyzkouším své schopnosti a jsou pro mně jistou výzvou. Fyzické i psychické! Takže letos útočím na trifectu v již notoricky známém Spartanu. Poslední závod z této série mě čeká 13.9. ve slovenských Donovalech. Jestli o tomto závodě uvažujete, vůbec se toho nebojte. Je to sranda, je to výzva, je to super! A ten nejkratší Sprint dá opravdu každý!
No a tím nejlepším je pro mně zatím závod Vltava Run a od Tatier k Dunaju. Jedná se o štafetový běh 12 členného týmu na cca 350 km. Jede se ve dvou autech a na trati se pravidelně střídáte po cca 10 km. Běží se soustavně od soboty do neděle a každý, pokud se nezraní, běží 3 úseky. V tomto závodě nejde o to, že by 30 km, které za víkend uběhnete, bylo bůh ví co. Ale vzhledem k neustálým přesunům na předávky brzy trpíte spánkovým deficitem a zároveň máte velice malou šanci na dobrou regeneraci. Takže ať je to jakkoliv, poslední úsek už běžíte na setrvačník a s vědomím, že nesmíte zklamat zbývající část týmu. Ale i přes všechny diskomfortní situace jsme po celou dobu vždy fungovali jako tým, bez náznaku čehokoliv špatného. Nic víc nic míň. Každý podporuje každého a i když běžíte proti dalším týmům, svýmí výkony se hecujete navzájem. Kdyby vás to zajímalo trochu víc, klidně o tom napíšu další článek. Tak si o něj napište. Zážitku z Vltavy a Dunaje je dost. 🙂
A co vy, co vás drží u běhu? A porovnáváte se rádi? A jaké zkušenosti z běhů výše uvedených máte vy?

Dnes naběháno: zatím nula.
Zbývá: 218,36 km