Je mnoho názorů na běhání se sluchátky, ale já si bez nich běh skoro nedokážu představit. Zabiju tím dvě mouchy jednou ranou. Poslouchám audioknihy, podcasty a když není nálada a chuť se soustředit, tak samozřejmě i hudbu. Ale až dosud jsem běhala spokojeně s airpody.

O sluchátkách Aftershokz jsem slyšela dost, ale měla jsem pocit, proč měnit něco, co už dobře slouží. Ale víc než před měsícem jsem dostala možnost vyzkoušet model AEROPEX a přiznávám, že jsem za tuhle zkušenost ráda. Už jsem někde psala, že nerada věci hodnotím na první dobrou, protože většinou jednám v emocích a všechny výhody a nevýhody poznám až pravidelným používáním.

Konec řečí, pojďme pustit do hodnocení.

Vím, že obal není podstatný, ale mě prostě tyhle krásně zabalený věci baví. A jak se říká obal prodává a tady si výrobci dali sakra záležet. Koukněte na video a posuďte sami. Kromě sluchátek najdete v balení i 2 nabíječky, špunty do uší a krásný gumový obal na magnetické zapínaní. Ten je fakt boží a hodí se do mého bordýlku v kabelce.

Sluchátka se velmi jednoduše spárují s telefonem přes bluetooth a zapínání, stejně jako celé ovládání, je přímo na sluchátkách. Co mě těší, že i hlasitost se ovládá přímo na sluchátkách a já konečně nemusím pokaždé vytahovat telefon. Na sluchátkách vlastně ovládáte vše: přijmutí hovoru, hlasitost, přeskakování hudby a přes ně můžete i přehrávání pauznout. Jo, to mě chybělo.

Další důležitou věcí je, že skvěle sedí. Tady se asi nikdo nemusí bát, že by mu padaly sluchátka z uší, protože má blbý tvar uší. Prostě nasadíte přes uši a posloucháte. A kdyby vám přeci jen spadly, tak to není takový průšvih, protože jsou vyrobené z měkkého ohebného plastu,který je skoro nerozbitný. Každopádně právě tohle uchycení je možná jediné malinké negativum, které se sluchátky mám. Při delším nošení totiž tlačí zezadu na chrupavku a člověk se bojí, jestli mu neodstávají uši. Ale je to jen subjektivní pocit. Nic, čeho byste se fakt měli bát.

Ze začátku jsem si také musela zvyknout na drát, který vede za krkem. Vadil mi a nebylo mi to příjemné. Ale jak mi psal ambasador Radek Liška, člověk si zvykne a měl pravdu. Stejně tak budete mít menší problém, pokud nosíte na běh brýle.

Další věc, na kterou jste se mě už stihli zeptat, byl zvuk. Tak tady jsem naprosto spokojená. Jak mnozí určitě víte, zvuk je u Aftershokz veden přes lícní kost a díky tomu můžete vnímat i okolí. Je to docela super, protože mě se pravidelně stávalo, že jsem se náhlým zvukem, který jsem nečekala, vylekala. Tady je člověk v klidu, protože slyší jak zvuky z okolí, tak perfektně zvuk ze sluchátek.

Dalším benefitem je voděodolnost. Tedy ta před deštěm. Brát je do bazénu mi nebylo doporučeno, i když mi to ani nikdo nezakázal. Naopak do bazénu se prý spíš hodí model XTRAINERZ. Ale co si budeme povídat, prostě kdo běhá za každého počasí, tomu to naprosto stačí.

Závěrem bych chtěla napsat, že sluchátka jsou výborná. Jsou krásná, lehká a s dobrým zvukem. Na sport naprosto ideální. Kromě běhu jsem je měla i v posilovně a musím říct, že prostě oceňuji tu jednoduchost narozdíl od takových těch obrovských, které ve mě spíš vyvolávají vzpomínky na Otíka z filmu Vesničko má středisková. Jestli tedy hledáte opravdu sportovní sluchátka, myslím, že už dál hledat nemusíte.

 

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.