Na začátku roku jsem si pořizovala novou vestu. Pročítala jsem recenze a ptala se doporučení, abych nakonec sáhla po velmi minimalistické vestě od značky InStinct s objemem 3,1 l.

Jaké jsem měla požadavky? 

  • Měla být lehká a prodyšná, aby se mi nepotily záda, až ji budu nosit v teplých dnech na tričku. Možná se to zprvu nezdá, ale opravdu na to koukejte. Ono při teplých letních dnech je ten pot nepříjemný a při dlouhodobé zátěži vás to bude štvát a nebudete chtít řešit nepříjemné odřeniny nebo potničký.
  • Neměla být moc velká, protože na většinu běhů toho s sebou moc nepotřebuji. Pokud neběháte opravdu dlouhé a náročné závody a sháníte vestu jen na víkendové běhy, případně na trasy do velikosti maratonu, je tahle ideální, případně bych vzala tu o kus větší s objemem 4,5 l. (A pro nás holky podpultové info: jestli máte postavu na běhání v podprsence, v létě vám vesta nezakryje velké části těla a nebudete mít tedy problém s opálením.)
  • Musí sedět na těle jako druhá kůže a nesmí se povolovat. Kdo by chtěl při běhu pořád dotahovat pásky.
  •  A samozřejmě jsem hledala vestu, která nebude stát půlku výplaty a bude fakt hezká. Nakonec jsem sice z ceny slevila a připlatila si, ale vůbec nelituju.

Otevřeně přiznávám, že do vesty od InStinctu jsem nešla úplně na blind. Měla jsem už zkušenost z loňského jara, kdy jsem ji měla na pár týdnů půjčenou. Jen to nebyla tahle malá, ale právě ta větší s objem 4,5 l. Možná bych využila i tuhle, ale rovnou říkám, že na závody typu horských výzev, které bychom chtěly letos zkusit, budu stejně pořizovat ještě jednu a objemnější, tak by mi investice do další čekala tak nebo tak.

Jak na tom tedy vesta je? 

  • vpředu má dvě kapsy na každé straně, respektive 4 – do horních se vám vejde 0,5 l soft flask, do spodní části dávám kapesníky a případné rychlé palivo jakou jsou různé tablety (magnesko, x-ride, apod.), vejde se tam ale i goPro a místo jedné soft flasky dávám teď v zimě telefon.
  • vzadu jsou také ještě dvě menší kapsy – do horní kapsy dávám lehkou nepromokavou bundu a ve spodní nosím různé tyčinky.
  • na vestě jsou pak i poutka na připnutí běžeckých holí, ale s tím zatím nemám zkušenost, i když hole už mi pár týdnů leží doma

Tuhle vestu bych doporučila těm, kteří s sebou nepotřebují při běhu velkou tahat výbavu a víceméně jí chtějí jako větší variantu běžeckého pásu. Vejde se do ní základní vybavení na přiměřeně dlouhé běhy, ale pokud hledáte parťáka na horské výzvy, určitě se koukněte po větších variantách. InStinct je dělá až do velikosti 12 l. Myslím, že tuhle vestu ocení svým vzhledem dámy, ale pánové budou spokojení s její praktičností.

 

 

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.