Běžecký kemp v Bedřichově za námi. Byl to již 4. běžecký kemp pod hlavičkou Jeden měsíc běžce a podle reakcí i přes upršené počasí to bylo opět úspěšné.

Po roce jsme se vrátili do opravdu skvělého penzionu Jarmilka, kde neskutečně vaří, a tak bylo nutné se podívat na loňské resty z menu.

Stejně jako před každým kempem se po rozeslání organizačních informací začaly množit emaily s důvody, proč zrovna někdo nemůže odjet. Což se dá pochopit, ale co se nedá pochopit, a bude to jediná má stížnost v tomto článku, že se někdo přihlásí a bez omluvy nedojede. Nejde ani tak o mě, ale o toho člověka, který zůstal sám na pokoji, což prostě chtě nechtě mrzí. Jinak tedy ale byla atmosféra zalitá sluncem. 🙂

Sešla se nás i tak slušná parta a už od pátku bylo veselo. První výběh byl jen krátký a seznamovací. Doběhli jsme na Královku, kde jsme udělali pár fotek a zase se společně vrátili. Všichni to zvládli, i když vystoupat k rozhledně nebylo pro mnohé jednoduché. A světe div se, počasí nás trošku uchlálolilo před tím, co nás čekalo ráno!

Ještě předsnídaňovou rozcvičku jsme zvládli skoro suchou nohou a stále doufali, že meteo appky kecají. Ale bohužel nekecaly. Na ranní techniku se strhla doslova průtrž mračen a já opravdu děkuju všem, jak se k tomu postavili a nikdo to nevzdal. Vzali jsme to co nejrychleji, ale i tak jsme se na pokoj vrátili durch.

Na odpolední long run jsme se klasicky rozdělili do dvou skupin – jedna šla trasu, která měřila necelých 13 km a druhá si dala 22 km. Budu upřímná. Je strašně těžký běžet v kuse, když máte pořád na co koukat. Tu přehrada, tu krásné výhledy na Jizerky, tu hříbky, které se mohli sbírat hráběma… Teplota byla akorát, občas lehce sprchlo (aspoň těm na kratší trati, na delší to měli horší), ale běželo se krásně. Však sami posuďte.

Plánovaný nedělní ranní běh jsme ale kvůli počasí nakonec zrušili a místo něj si dali pořádnou snídani.

Jinak jako vždycky se testovalo. Tentokrát jsme měli zapůjčené bezpečnostní svítící pásy od Equiray, se kterými jsme si užili legraci už v pátek večer při naší bojové hře a pak byla možnost vyzkoušet hodinky Garmin, které nám zapůjčilo Ski & Bike Kunratice a nemohly chybět ani výživové doplňky od Penco. A taky bych chtěla poděkovat firmě Nessi za to, že nám do bojovky a do běžeckého kvízu věnovala čelenky a dárkové poukazy.

Původně plánované zapůjčení bot Puma sice nevyšlo, ale budou další příležitosti a na ty se všichni moc těšíme. Třeba na dalším kempu v Krkonoších, který plánuji na 11. – 13. 11. 2022. Tak pokud se chcete přidat, sledujte stránky. Brzy jej vyhlásím.

 

 

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.