Tahle malá čelovka Fénix HL16 je to nejroztomilejší, co asi toto léto uvidíte. Ale to že je roztomilá vůbec neznamená, že nemá co nabídnout co se funkčnosti týče. Naopak. 🙂

Tahle už pár týdnů „stará novinka“ od Fénixu míří svým vzhledem trošku jinam, než její kovové sestřičky. Za mě je tohle naprosto skvělá čelovka pro začínající běžce, sportovce a myslím, že zrovna tímhle modelem uděláte radost i vašim dětem. Ty barvy (černá, zelená a růžová) k tomu, ať chcete nebo ne, prostě svádí! Já jsem dostala 3 (2 do měsíční běžecké výzvy) a měla jsem co dělat, abych si z těch barev vybrala jednu. Nakonec to u mě vyhrála tahle „ninja“ zelená.

blank

Klasické parametry shrnu na konci, ale co stojí za zmínku je samozřejmě váha. Váží pouze 97 g a to díky tomu, že je z perfektně zpracovaného plastu, který přežil i pád na kamenou podlahu. (Upsss.) Díky nízké váze na hlavě nikde nepřekáží ani nepadá a nesklouzává. Popruh čelovky je prodyšný a docela bych řekla, že ani nesaje při běhu pot a spíš ho odvádí.

Čelovka Fénix HL16 je jako jedna z mála od Fénixu na 3 mikrotužkové baterie AAA, ale nemusíte se toho bát, jak píšu níže.

Světelných režimů je na čelovce je 6. 4 na bílé světlo, 2 na červené, včetně SOS režimu. Světelnost je až 450 lumenů, což na normální běh v zimním období bude naprosto dostačující. Výdrž dle údajů od výrobce samozřejmě není taková jako u jiných dobíjecích čelovek, ale i tak si myslím, že většině běžců bude naprosto stačit a troufám si tvrdit, že za zimu byste mohli baterky měnit tak max. 2x – 3x. Mně osobně se jí ještě nepodařilo vybít a to se snažím s ní alespoň svítit po večerech na zahradě a nějakou tu hodinku už za sebou má.

blank

blank

Ale abych jen nechválila, jednu maličkost jsem přeci jen našla. Přijde mi, že při zapnutí na nejvyšší výkon světlo na dotek dost hřeje. Ale jen při nejvyšším výkonu. Nicméně neshořela jsem, na čele jsem nic necítila a nejvyšší výkon čelovky nebyl moc třeba. Bohatě mi vždy stačily slabší režimy a na funkčnosti jsem to nijak nepocítila.

Takže slibované parametry
Výkon: 450 lm
Dosvit: 104 m
Max. výdrž: 200 hod
Napájení: 3x AAA
Počet režimů: 6
Vodotěsnost: IP66 (prudký déšť)
Barva světla: Denní bílá (5500-6500 K), Červená
Hmotnost: 97 g

 

 

 

 

 

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.