Také milujete poslech audioknih? Já je zbožňuji. Svoji první audioknihu jsem si koupila už před několika lety a od té doby jsem jejich věrným posluchačem. Dokud jsem mohla běhat, poslouchala jsem je při běhu, dokud jsem dojížděla do práce, poslouchala jsem je v autě. Dneska, abych si mohla poslechnout alespoň chvilku, beru za vděk i úklidem, který ze srdce nesnáším.

Ale o to tu nejde. Ráda bych vám v rámci “června – měsíce audioknih” představila 4 tituly, které jsem si pro vás na Audiotéka.cz vybrala a které ve mně zanechávají silné emoce. Kromě všeho vám na ně tento měsíc přináším slevu 30% po zadání kódu EMOCEODVERU. Tuto slevu lze využít pouze tento měsíc.

Všechny knihy můžete kupovat po celý červen, není nutné je kupovat jen v daném týdnu.

A jestli jste si u mě nevybrali, na stránkách Audioteka.cz najdete každý týden vybrané tituly za 99,- Kč. Tak třeba vás zaujme něco i tam.

TÝDEN Č. 1
Název: Co tě nezabije
Emoce: Sebepoznání
Koupat se v zimě ve volné přírodě už není nic neobvyklého. Znám několik lidí kolem mě, kteří se k takovému kroku odhodlali a pravidelně se s tímto zážitkem na sociálních sítích chlubili a dokonce mě k tomuto činu i nabádali. Což o to, od 12 let končím sprchu studenou vodou, takže by to nemuselo být takové peklo, jak by se mohlo zdát, ale nějak pořád nevím, proč to udělat.  A co teprve vystoupat v zimě polonahý na Sněžku? To už chce notnou dávku odvahu. A právě kvůli odvaze a kvůli poznání, proč bych něco takového měla zkusit, jsem začala poslouchat audiknihu Co tě nezabije.

Knihu napsal novinář Scott Carney, který se vydal odhalit tajemství “Ledového muže” Wim Hofa, jenž díky svým schopnostem ovládat své tělo pomocí dechu a mysli, dokáže odolávat extrémním podmínkám. Prostě tahle audiokniha je o poznání sebe, ale i všech lidských limitů a člověk z ní může brát i v jiných lidských sférách, než je “pouhé” otužování.

TÝDEN Č. 2
Název: Atomové návyky
Emoce: Seberozvoj
Chcete změnit své návyky a být lepší v dodržování pracovní morálky, předsevzetí nebo prostě jen změnit sebe? Tak si tuhle knihu pusťte. Mě tahle kniha doslova pohltila a to i přes to, že spoustu z technik již používám, aniž bych je měla jakkoliv pojmenované. Jak je v knize několikrát zmíněno, není nutné dělat velké pokroky okamžitě, ale je lepší jít po menších ale pořád.

Díky této knize jsem si uvědomila to, jak mi moje kamarádka Alice Hrubá říká, že mě obdivuje, jak ve svých projektech postupuju. Já si to třeba nemyslím, ale došlo mi, že já nehledám perfektní stav jako ona. Prostě se pořád hýbu a nemám potřebu mít věci 100% dokonalé. Jestli je to lepší nebo horší, to je na každém z nás. Tohle každý cítíme jinak.

Každopádně jsem v této audioknize našla OPRAVDU spoustu myšlenek, které jsem začala pomalu aplikovat a je to jedna z těch knih, u kterých po doposlechnutí víte, že si je poslechnete ještě několikrát.

TÝDEN Č. 3
Název: Co by měl můj syn vědět o světě
Emoce: Rodičovská láska
Fredrika Backmana snad ani není třeba představovat. Švédský spisovatel, jehož každá knížka je plná emocí a ať zvedne ruku ten, který alespoň u jedné neměl slzu na krajíčku. Kniha “Co by měl můj syn vědět o světě” je melancholická a hlavně humorná zpověď otce batolete, který se postupně svěřuje s tím, jak roli otce ne/zvládá. Myslím, že i přes to, že kniha je vyprávěna mužem, najde se v ní i spousta žen. I já jsem Viktorce ještě v porodnici slibovala, že pro ni budu ta nejlepší máma a že pro ní udělám všechno. A pak přesně přijdou chvíle, kdy mám pocit, že jako rodič nestojím za nic.

Na rodičovství neexistuje návod a o tom ta kniha je. O tom, že každý rodič má své slabé chvíle, ale že se na ně dá koukat i s úsměvem.

TÝDEN Č. 4
Název: Zlá krev
Emoce: důvěra
Tahle audiokniha vás doslova pohltí. Je neuvěřitelné, co jsou lidé schopni uvěřit a jak síla osobnosti dokáže dlouhá léta přebíjet do očí bijící fakta.
Celá kniha je vykreslením reálného příběhu mladé podnikatelky ze Silicon Valley Elizabeth Holmsové, která dlouhá léta tvrdila, že vyvíjí přístroj, který dokáže dělat rozbory krve v domácím prostředí. Na tento projekt získala neuvěřitelné množství dotací. V knize nechybí vydírání a zastrašování zaměstnanců a dokonce se tato situace dotkne i rodinných příslušníků.
Zkuste poslechnout a uvidíte sami, jestli byste něco takového dokázali snášet i vy a jestli byste dokázali proti takovému gigantu vystoupit a dát všanc svůj klidný život.
Za mě opravdu skvělé!

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.