Cesta na Olymp #4

Již čtvrtým týdnem trvá má cesta na Olymp. Bohužel jak většina z vás ví, minulý týden jsem měla vynucenou pauzu díky zánětu Achilovy šlachy. Ale to už je dneska zase minulostí.

Minulý týden nebyl po běžecké stránce moc veselý. Zánět achilovy šlachy naboural můj tréninkový plán a já seděla doma a koukala na vaše přibývající kilometry. Ne, nepropadala jsem depresi, ani jsem doma nefňukala a na jednu stranu si užívala, že se nemusím nikam honit.

Ale s tím jsem se v pátek rozloučila, když jsem šla na kontrolu. Co se achilovky týče, tam jsem dostala jednoznačně zelenou, co se týče paty, tak tam relativně taky! Měla jsem strach, aby se nepotvrdila plantární fascitida. Naštěstí i tohle bylo v pořádku. Nicméně ale to stále neřešilo můj problém s bolestí paty a vypadá to, na namoženou patní šlachu na spodní straně plosky. Dohodli jsme se tedy s panem doktorem na 3 ošetřeních rázovou vlnu. Je to tedy pěkně nepříjemný a chvílema to bolí jako čert, ale snad to pomůže.

A když už jsem teda lékařsky zdravá, vyrazila jsem hned v neděli na mé milované kopce. Bohužel týden pauzy byl znát a já se málem hned v prvním seznámila s obsahem mého žaludku. Zavelela jsem tedy protažení, abych se srovnala. Pomohlo to! Takže necelých 7,5 km tentokrát bylo tak akorát. Příště se těším, jak to trochu protáhneme. Mám co v listopadové výzvě dohánět!

A pro ty, co netrpělivě čekají na další tréninkový plán, můžete se kochat!

4.týden – Akumulační fáze

Pondělí 9.11.2015
Běh 1 hod. – tempo pocitové, běh souvislý 5 minut a potom 30s co nejrychleji, a stále opakovat – říká se tomu fartlek aka “hra s rychlostí”.

Úterý 10.112015
Klus 10 km

Středa 11.11.2015
Free

Čtvrtek 12.11.2015
Klus rege 5-10km

Pátek 13.11.1015
40min. souvislý běh – 4 minuty tempo, které si určítě sami, ale ne rychlejší než 4:50/km a pak 1 minutu (tedy pátou minutu) rychle, to znamená běžet co najrychleji jak to jde, ale nesprintova! Pak opět běžet svým tempem, aby tep klesl pod 160 tepů za minutu. Opakovat po dobu 40 minut.

Sobota 14.11. 2015 – Neděle 15.11.2015
Můžete jít běhat oba dny – jeden den 10 km druhý 15 km. Pokud byste se rozhodli jen pro jeden den, určitě vyběhnout na 15 km ideálně v kopcích, tep kolem 150/min. V kopcích se může tep samozřejmě zvýšit.

Úvodní fotka od Romany Marie Jokelové.

Categories:

TRÉNINKOVÉ PLÁNY, ZÁVODY

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *