Třetí adventní neděle znamená další týden tréninku za mnou. Je to makačka a s intervaly si opravdu netykám. Je to pro mně prostě peklo od začátku do konce, a tak vymýšlím, jak se s nima poprat. Jak mi to jde, je dnešním tématem č. 1.

Další týden tréninku za mnou a já už teď vím, že intervaly jsou pro mně velkou výzvou. Běhat je je jedno peklo, ale donutit se vůbec na ně vyběhnout, je věc druhá. A tak tréninky, kdy mám běhat v klidu a na objem, mi nedělají žádné potíže. Ráno, odpoledne, večer. Řekněte si kdy, a já je odběhám. Ale dejte mi do tréninkového plánu intervaly a já budu už od večera přemýšlet, jak se přemluvit.

V pátek jsem jedny intervaly měla. Fakt přísáhám, že jsem se doslova vykopala ze dveří s vidinou trénerky Terči a jejího úsilí s mým plánem. Prostě jsem to nemohla vzdát. Do sluchátek si pustila audioknihu marketingových dovedností a vyběhla. Jedno zoufalství střídalo druhé. Nohy se prostě nechtěly rozběhnout a já nevěděla, jestli se mám rozbrečet, zavolat domů, aby pro mě přijeli, nebo to domů prostě aspoň dojít. Jenže, když už jsem byla venku, tak jsem se prostě trápila. K tomu mi do sluchátek zněl výhružný hlas marketingového specialisty a moje běžecké zoufalství přecházelo do zoufalství pracovního. V hlavě myšlenky na to, že jednak neumím běhat a vlastně ani ten marketing mi nejde. Když jsem běžela asi třetí interval, zastavila jsem se. Vyměnila deprimující hudbu za nakopávací hudbu a zkusila to znovu. Neříkám, že jsem to od té doby zvládla na jedničku, ale běžela jsem. A to i přes to, že jsem měla pocit, že hodinky měří opravdu zvláštně. Tempo a úsilí, které jsem vynakládala na běh, neodráželo tempo zobrazené na hodinkách. Měla jsem pocit, že sprintuju, ale hodinky stále ukazovaly dost slabý čas. No, i to se může v tréninku stát. Myslím, že se projevuje únavá spojená s pracovním stresem.

Nicméně sama za sebe musím říct, že trénink pod Terčiným vedením začíná přinášet ovoce. Volné výběhy jsou lehčí, kratší zrychlení mi nedělá problémy a zadýchávám se o dost míň.

Co na to říká ale Terča?

Super, že si zvýšila objem v tých klusových tréningoch vo štvrtok a v utorok. Chválim ťa, aj tepy máš nízke čiže super 

K piatku – jediný problem ktorý máme je, že ešte stale nemáš cit pre tempo. Nieje to zlé ale zbytočne si išla prvú 500-vku a prvý  1km rýchlo a potom sa to odrazilo na 2km a následne 1km, poslednú 500-vku si išla dobre. Snaž sa dodržiavať tie predpísané časy. Myslím si, že keby nejdeš prvé dva úseky o 10” rýchlejšie by bol ten 2km v norme. Pokračujeme v trénovaní, nasleduje makačkový týžden a potom budú 2 týždne trošku volnejšie kedže budú VIANOCE.

S pozdravom Trénerka :-*

6. týden – akumulační fáze

Pondělí 14.12.

Klus rege 5-10km

Úterý  15.12.2015

Klus 10km

Středa 16.12.2015

Free

Čtvrtek 17.12.2015

Klus 10km

Pátek 18.12.2015

R: 2 km, R: 10-15 min., R: 1x 80m, 1x 90m, 1x 100m ( 70-75% z max)

Intervalový tréning

  • 6 x 800 Tempo 3:45, (tempo na 1 km- 4:41), IO: 2-3 min.

V:2 km, statický strečing Celkem: 9 km

SOBOTA 19.12.2015

15 km dlouhý běh v lese, kopce, regenerační tempo

Neděle 20.12.2015

R: 2 km, R: 10-15 min., R: 4x80m (75% z max.)

3x 5x 150 m výběh (výběh se běží na 90% z maxima, tedy co nejrychleji)

IO: 2 min.

IOmedzi s.: 5’-7’rénovanie 🙂 : 45,6 KMnasedne e čo najrýchlejšie, OI:2!minom kopčeku, má to byť mierne stúpanie nie neičo extra s vea nasedne 

(odmeriaš si 120-150 m úsek niekde na nejakom kopčeku, má to byť mierne stúpanie nie niečo extra s veľkým prevýšením)

V: 2 km Celkom: 6,6km

Vysvětlivky:

R: Rozklus
R: Rozcvička
R: Rovinky – (To znamená rychlý běh, ale ne sprint, cca 70-80% max. tepové frekvence. ne sprint, ale na takových 70-80%, běží se rychle, ale člověk se musí cítit dobře, běžet dobře technicky a účelem je probudit rychlá svalová vlákna)
V: Výklus
IO: Interval odpočinku

Přeji všem krásný běžecký týden!!!

 

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.