Po 8 týdnech tréninku přichází zlomový týden. Týden, ve kterém se zlomí trénink v roce 2015 a začnu panikařit s tréninkem v roce 2016. Čeká nás Silvestr, nové výzvy a nová předsevzetí. Nevím, jak to vnímáte vy, ale mě přijde, že můj první Volkswagem Marathon Prague se blíží víc než rychleji. 

Není to tak dávno, co jsem s tréninkem začínala a říkala si, kolik času mám. Ale právě ta šestnáctka v datumu, kterou ve čtvrtek oslavíme,  mi spolu s tím jak jsem dočetla knihu maratonského hobby běžce “Běž dál”, na klidu nepřidává. Autor v knize nepíše pouze o úspěchu a o skvělých pocitech v průběhu maratonu, ale naopak. Popisuje právě to, jak je štěstí vrtkavé a co všechno se může přihodit. K tomu tyhle Vánoce, kdy jsem snad poprvé v životě podlehla totálnímu obžerství zapíjeného hektolitry vína (řečeno hashtagy #žeruzatři #pijujakoduha) a průšvih je na světě. 🙂 Tentokrát nemluvím o váze, ale o svědomí… Prostě teď s tím plným břichem běhejte. A třeba ještě rychle.

K mému minulému běžeckému týdnu se tedy vyjádřím velmi stručně. Před Vánoci jsem stihla vyběhnout jen v úterý a o vánoční běh jsem se ani nepokoušela. Ten jsem vzdala už před lety. Mám prostě ráda, když si můžu o Štědrý den v klidu připravit věci na večeři a na odpolední setkání s rodinou a pak s sebou kecnout před tv k pohádkám. 25.12 jsem zvládla pouhých 10km na slehnutí. Bohužel žádné slehnutí se nekonalo, naopak vše bylo završeno dalším přívalem vánočních zbytků. Takže v sobotu jsme si ze zoufalosti dali výběh s mým můžem – tedy já běh, on kolo. 16 km by bylo fakt skvělých a pohodových, jen kdyby se mi ta pneumatika vpředu tak nehoupala. Ale k dobru musím říct, že bylo krásné počasí, což bych Vám strašně ráda ukázala, jen kdyby mi video šlo nahrát. 😀 Od ledna mě tedy čeká takový menší pneuservis… Ale to nás asi bude víc 😀

Každopádně plány na příští rok jsou velké a ještě tenhle týden Vám je představím. Ale jedno Vám již můžu říct nyní. Stejně tak, jako jsem tenhle týden zjistila, že přejídání a pití nadmíru není nic pro mě a je mi z toho tak akorát špatně, tak stejně tak jsem přišla na to, že mi chybí závodění. Jsem ráda, že jsem svůj slib o tom, že do konce roku si dám se závoděním pohov, dodržela. Ale stejně tak jsem ráda (no, dobře, možná o trochu víc), že již v pátek je prvního ledna a já se můžu podívat do nějaké termínovky na závody, na které se okamžitě přihlásím.

Podtrženo sečteno – minulý týden nebyl po běžecké stránce nijak úchvatný, ale  jedeme dál.

A co mě/nás tedy tenhle týden čeká?

 Týden 28.12. – 3.1. 2016

Pondělí 28.12.2015

FREE

Úterý 29.12,2015

Klus 10 km v kopcovitém terénu

Středa 30.12.2015

Fartlek 8 km: 0,88 klus PP (podla pocitu); 0,120 m rýchlo (čo najrýchlejšie)

Čtvrtek 31.12.2015

FREE (příprava na obžerství a “pitný režim” vol. II)

Pátek 1.1.1016

FREE (léčba)

Sobota 2.1. 2016 

Dlouhý běh 15 km pocitově, jestli to půjde, mělo by se přidat, občas sledovat i tep, ale není nutné se jím řídit; zkusit vystupňovat a vyzkoušet si, za kolik jsem schopná to dát (moc si po tom Silvestru stále ještě nevěřím, ale zkusím, co budu moct).

Neděle  3.1.2016

7 km: zde střídat 4 minuty podle sebe a 1 minutu na čas kolem 4:15 (to mě chce Terka zabít?!? 😀 ); opakovat celých 7 km.

Výklus: 2km úplne volně regeneračně Celkem: 9 km


Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.