Další týden tréninku na Volkswagen Marathon Prague za mnou. I přes to, že já osobně jsem ho měla za relativně podařený, Terča to viděla trochu jinak.

Minulý týden jsem doháněla spánkový deficit a zároveň doháněla pracovní úkoly, které kvůli závodu stály. Jela jsem jako fretka, ale i tak jsem si čas na trénink občas udělala. Ale…

V pondělí, kdy běhám pod značkou Mattoni FreeRun, jsem i přes ne zcela krásné počasí vyběhla s jedinou účastníci ve Stromovce.  Trochu pršelo, ale nám to nevadilo a podobné počasí mě provázelo skoro celý týden. Na úterý bylo v plánu 12 km v terénu. Jak jsem psala, i přes to, že hlava si se mnou ten den trochu hrála, dala jsem je v požadovaném tempu. První nabitá zbraň pro Terku ale přišla ve čtvrtek, kdy místo psaných 15 km, jich přibylo jen necelých 8. Prásk! Páteční trénink jsem doháněla v sobotu. Byly to intervaly, které jsem si relativně užila, nebýt slabého signálu v ne příliš hlubokých lesích a tudíž špatně měřeného tempa. A se sobotou přišel také náš večírek, kde se sice až tak nepilo, ale ponocovalo se dost dlouho. Nejsem na to moc zvyklá, a tak mi tahle akce stála nedělní trénink. Bum! Sestřelena Terkou přímo zaživa. Tudíž její koment k mému tréninku byl tentokrát trochu ironický: “Pokračujeme, a to je super. V intervaloch sa zlepšuješ a budeme to zrýchlovať”.

Co bych já chtěla ještě v únoru vylepšit je síla. Aspoň 2x týdně vyrazit do posilovny, případně se trošku protáhnout doma. Ne, že bych chtěla tolik hubnout, ale spíš zpevnit. Běh je sice fajn, ale začínám trochu rosolovatět. Již od začátku roku mám připravený medicimbal a sandbag. Ale zatím na mě z poza rohu oba smutně pokukují. A hlavně bych chtěla ke svému pravidelnému jogínskému “pozdravu slunci” přidat ještě hodinu jógy nebo pilates. Uvidíme, co se podaří.

V únoru si také přidávám nepravidelně veřejné tréninky v Running Mallu pod vedením zkušených lektorů. Chtěla bych se tam aspoň jednou týdně objevit, ale vše bude opět záviset na čase. Hned zítra se půjdu rozkoukat na intervaly. 🙂

A co mě tedy kromě intervalů v RM tento týden čeká?

PONDĚLÍ 1.2.

Běh Mattoni FreeRun – 5-10 km (regenerační beh)

ÚTERÝ 2.2.

Intervalový trénink v Running Mall

STŘEDA 27.1.

Free (plávání)

ČTVRTEK 28.1.

15 km klus tempo 5:30-5:40 (pokud by se Ti šlo špatně, můžeš zpomalit)

Pátek bude náročný!!!

PÁTEK 29.1.

Intervalový tréning

R:2 km, R:5’, R:50m, 60m, 70m, 80m

Hl. čast: 2x5x 800m (Tempo 4:20-4:25/km, Time: 3:28-3:32’)

IO: 2’ , IOmezi sériemi– 4-5’

V:1-2 km, statický strečing Objem:12 km

SOBOTA 30.1.

Free

NEDĚLE 31.1.

Dlouhý běh v teréně 20 km PP

TÝDENÍ OBJEM: 67 KM

 


Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.