Jak chránit pleť v zimě

Běhat v mrazu nebo neběhat. Otázka mnoha běžců v posledních dnech. Za mě je odpověď jednoznačná. Samozřejmě, že běhat. Jenže stejně tak, jak myslíte na správné oblečení, měli byste myslet i na svou pokožku. Přináším vám tedy pár vlastních tipů, jak se v těchto dnech oblékám já a jak se starám o svou pleť, aby jí mrazy zbytečně nepoškodily. 

 

Běhat v mrazu pro mě není žádná výzva. Miluju ty ledem zabalené trsy trávy a sluníčko vykukující z poza stromů. Ale už méně miluju tu sychravou zimu, která se vám vtírá pod kůži a drží se váš ještě několik hodin po doběhu. I proto jsem letos ocenila naprosto skvělé termo trika od Under Armour s funkcí coldgear. Ono se to nezdá, ale kvalitní vybavení dělá opravdu hodně. Letos jsem na vlastní kůži zažila, jak mi ani mé obvyklé 3 vrtstvy nestačily a chlad jsem úplně nezahnala ani rychlejším během. Měla jsem na sobě výjimečně sice pěkné a funkční triko, ale bylo to takové z toho jemného, spíše jarního materiálu. A to vás při mínusových teplotách opravdu nezahřeje.

Díky zimě trpím na suché a popraskané ruce. Proto se snažím v těchto dnech ruce chránit zase o něco víc. Nejen, že nosím dvoje rukavice (v Decathlonu seženete “rukavice pod rukavice” někde kolem 140,-Kč), ale já si je k tomu mažu před během vazelínou. Zima dává mým rukám opravdu hodně zabrat a tohle je alespoň malá pomoc, aby mi tolik později nepálily. Vazelínu kupuji v “dm” asi za 30,- Kč.

A pak je tu obličej, který je na tom vlastně z celého těla nejhůř. Už několik let používám na střídačku kosmetiku Dermalogica, která mi vyhovuje po všech směrech. Poměr cena výkon je zde neoddiskutovatelná. Ale naposledy mi vzhledem k mým častým venkovním aktivitám byl doporučen krém s UV filtrem. Chvíli mi trvalo, než jsem si na něj zvykla, ale na druhou stranu je příjemné nemít upatlaný a umaštěný obličej ihned po doběhu. Udělá vám totiž takový nemastný suchý film. No, a abych chránila svůj obličej v těchto mrazech ještě o trochu víc, nanáším navíc ještě vrstvu BB creamu Dr. Jart (kupuji v SEPHORA). Narazila jsem na něj loni na jaře, kdy jsem sháněla nějakou náhradu make-upu při sportu. Nemám totiž pleť natolik hezkou, abych se cítíla na to vyběhnout “na ostro”. A aniž bych tomu zprvu věřila, tenhle krém je přesně to, co každá sportující žena potřebuje. Nádherně pleť sjednotí a řekla bych, že i velmi dobře zakryje póry a má úžasnou barvu. Ale co je důležité, teď v zimě mám pocit, že tahle vrstva navíc chrání i proti samotnému mrznutí.

Poslední věc, bez které nevyběhnu je namazání rtů jelením lojem. Na jednom z našich charitativních výběhů jsem dostala tenhle reklamní od HUDY a přátelé, děsím se dne, kdy mi dojde. Lepší jsem vážně neměla. Letos jsem díky němu neměla ani prasklý koutek. Kam se hrabe Labello.

Na závěr bych chtěla jen dodat, že samozřejmostí v zimě, a nejen v zimě, je mazání celého těla. Střídám oleje od NUXE, který se nanáší ještě na vlhkou pokožku a tělových krémů různých značek. Možná i díky tomu jsem nikdy neměla žádné strie a to ani po těhotenství.

Budu ráda, pokud i vy mi napíšete své tipy, jak se v těchto dnech chráníte vy a jak bojujete se suchou rozpraskanou pokožkou.

 

Categories:

RECENZE, ZDRAVÍ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *