Připravit se na dlouhý běh není žádná věda a každý máme svou rutinu. Ale vždycky se člověk může inspirovat, jak to dělají ostatní. Budu ráda, když mi i vy napíšete, čím při long runech suplementujete vy.

U mě je příprava velmi jednoduchá. Dělám to už léta stejně, jen k tomu letos přibyla i malá snídaně složená z vajec, případně kousku sýra a parmské šunky. A pak už je to jen o dávkování prověřených věcí od Penco.

  1. Kaše Pelupa – Naprosto nejlepší zdroj energie na dlouhé trasy. Opravdu poznáte, když si ji dáte nebo ne. Já si ji většinou dělám na cestu autem, abych ji mohla vypít cca 30 minut před startem. Možná vás zarazilo to vypít – ano, kaše se dá udělat do shakeru, přidáte o trochu víc vody nebo mléka (já mám ráda s vodou) a vypijete.
  2. Do soft flasků si připravuji ioňtáky. V poslední době je to Ionogel s grepovou příchutí. Je příjemně nahořklý. Ale i tak pozor – je dost sladký, tak si musíte vyladit jeho dávkování.
  3. S sebou si beru do vestičky vždycky tyčinku nebo suk, MAGNESIUM MEGA TABS a X-RIDE, kdyby mi docházela šťáva.
  4. A po doběhnutí už mám jen regenerační nápoj Restart nebo After Activity. Záleží jestli dáte přednost nápoji typu „šťáva“ nebo tomu, který je spíš do proteiňáku.

Pozn.: Na Penco platí celoročně sleva 20% na kód JMB.

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.