Čas od času mi přijde dotaz na to, co používám za doplňky stravy a jestli bych vám neporadila, jestli nějaké potřebujete a případně jaké. To pak jsou hodinové výměny zkušeností a dotazů. Takže teď, když mám čas, vám o tom aspoň pár řádků napíšu.

Nebudu zastírat, že už dlouhou dobu spolupracuji s firmou Penco, a proto 99% doplňků mám přímo od nich. Jsem spokojená nejen s výrobky jako takovými, ale baví mě i lidé, které za společností stojí. A to jde až v první řadě. 😉 Jinak tedy, kdo by chtěl Penco zkusit, pokud u objednávky zadáte kód “JMB”, dostanete slevu 20% i na slevněné zboží.

Takže, co u mě doma najdete?

Kaše Pelupa

Kaše Pelupa (viz obrázek výše) je něco, bez čeho prostě na dlouhý běh nevyběhnu. Nemusíte mi věřit, ale tohle je jeden z top produktů, které u Penco najdete. Prostě dáte si 4 odměrky kaše a zalijete vodou nebo mlékem (já zalévám vodou) a do půl hodiny můžete běžet. Kaše dodává energii opravdu na dlouho. Jen tak vám nedojde. Existuje i varianta slazená stévií, ale ta mně moc nejede.

Vychytávka: Pokud jedete někam dál, vemte si kaši s sebou do shakeru, abyste ji mohli vypít právě půl hodinu před začátkem aktivity.

Athlete Daily Caps vs. AC Salts

Tyhle dva doplňky stravy používám na střídačku po celý rok. AC Salt obsahují soli a minerály, které tělu v tréninku občas chybí. Doporučené dávkování je při sportu, ale přímo od výrobce vím, že se dá užívat preventivně. Stačí 2 tablety denně. S jeho používáním jsem začala, když jsem potřebovala tělu dodat víc hořčíku.

Athlete Daily Caps jsou z mého pohledu prostě multivitaminy s minerály pro sportovce. Je dobré je používat obzvlášť v zimě, kdy nám dost vitamínů může chybět a kdy imunita dostává zabrat. Klidně bych se nebála je doporučit i nyní.

Magnesiové tablety

Tyhle tablety si beru na delší běhy, nebo na závody. Jsou to tablety, které v sobě mají hořčík a je to taková záchrana proti křečím. Zároveň v sobě mají velmi rychlé cukry, takže pokud byste cítili úbytek energie, docela rychle vám ji vrátí.

X-Ride tablety

Tohle je vyloženě nakopávač. Může se stát, že vám v průběhu závodu nebo long runu začne chybět energie a tohle je přesně to, co ti pomůže najít ztracenou energii, ale takovým dost nenápadným způsobem. Narozdíl od mnoha jiných nakopávačů, u mě totiž nezpůsobuje bušení srdce. Prostě běžíš a pak si z ničeho nic uvědomíš, že zase běžíš jako nic.

X-ride se vyrábí i  jako shot. Ale ten já moc nemusím. Vyhovují mi víc tablety, které si vložím v průběhu běhu do pusy a nechám ve tváři rozpustit. To, že mám chuť tablety cucat, dělá určitě i jejich nahořklá chuť.

Restart Drink

Restart Drink je nápoj, který si dávám po běhu. Pomáhá rychleji regenerovat a správně zavodnit organismus. Nepiju ho po každém výběhu, ale po náročnějších trénincích.

Vychytávka: V zimě si beru s sebou na dlouhé výběhu termosku s teplou vodou a Restart Drink s ní zaleju. Zároveň není dobré Restart Drink zalévat dopředu. Např. není dobré zalít ho před tím, než jedu na závod. Může se pak zdát, že nápoj zhořkne. Zálevej ho tedy bezprostředně před konzumací. 

Jelly Bar

Jelly Bar je tyčinka, kterou si můžeš dát místo gelu. Chutná jako gumoví medvídci, nebo jak někdo zhodnotil jako vánoční arabesky. Upřímně na gelech už moc nejedu, ale když už, tak je to vhodná alternativa, která ti nezalepí ruce při špatné manipulaci. Nenávidím, když mi při závodě vyteče gel a není, kde si ruce opláchnout.

Vychytávka: Nyní Penco zařadilo do nabídky i novou Wild Cherry příchut. 😉

A nakonec mé oblíbené tyčinky

Penco dělá tyčinek mraky. Ale nejvíc mi chutná bílá Ultra Protein Bar. Je to klasická proteinová tyčinka. Na mě sice dost sladká, ale přeci jen je nejím každý den a nejlepší na ní je ten limetkový ocásek, který se v puse po polknutí rozpustí.

Tady přiznávám, že si ji spíš dávám jako rychlou sváču než jako po tréninkové jídlo.

A poslední tyčka, kterou u mě vždycky najdete, je Ultra Energy Bar, která obsahuje 88% ovoce. Já asi nejvíc miluju příchuť datle s meruňkou. Stejně jako  výše zmíněná proteinovka je u mě spíš jako rychlá svačinka, ale občas si ukousnu i jako rychlý zdroj energie při běhu.

 

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.