Jaké hodinky si mám koupit je věčné facebookové téma, stejně jako hubnutí nebo pomoc s bolestí on-line. Nikdo nám neporadí, stejně se budeme muset rozhodnout sami. A tak jsem se rozhodla vám “poradit” tak trochu žensky.

Každý ve svém okolí máme aspoň jednoho sporťáka, který takové hodinky má a pokud se ho zeptáme, jaké si máme pořídit my, s největší pravděpodobností nám poradí svou oblíbenou značku. V mnoha ohledech je to jedno. Jde hlavně o dobře odvedený marketing. A nejen ten, ale i služby kolem, umí perfektně Garmin. To, jak se zde za posledních pár let zdvihla poptávka po jejich hodinkách, a nejen těch v nižší cenové relaci, je opravdu skvělá práce. Sama mám už druhé a s největší pravděpodobností si koupím i další.

Ale zpátky k výběru. Nebudeme si lhát do kapsy, jednou ze zásadních otázek při výběru hodinek je, kolik peněz do takových sportovních hodinek můžeme investovat. Přeci jen cenové rozpětí je velké a někdo má na hodinky 3 000,- Kč, někoho nebude bolet 20 000,- Kč. Když si na tuto otázku odpovíme, můžeme se začít vybírat ty, které se nám hlavně líbí.

Proč říkám líbí a nebavím se o funkcích? Protože k tomu, abychom mohli běhat toho na hodinkách moc nepotřebujeme. Když zvážím funkce, které opravdu většina uživatelů sleduje a je schopná ocenit, tak se bavím o vzdálenosti, tempu a možná srdečním tepu. Ostatní funkce jako jsou doba odpočinku, mapy nebo třeba nastavení tréninku jsou funkce, které sice spousta běžců ve svých hodinkách má a raduje se z nich, ale nevyužívá, protože neví jak.

Nicméně i já jsem marnivá a mapy, které jsou nyní třeba na Fenix 6 by se mi líbily zase o něco víc, než ty na mých Fenix 5S. 😉 Ale reálně jsou to věci, které nepotřebuju, i když se mi to těžko říká a snažím se doma vysvětlit, že to tak není a že zrovna bez téhle funkce fakt běhat nemůžu. 🙂

Hodně také vídám otázku, jestli koupit Apple Watch nebo právě nějaké sportovní hodinky. Hodně lidí říká, že Apple Watch se nevyrovnají sportovním hodinkám. Což nebudu rozporovat. Ale… Máte doma MacBook, iPhone, iPad, takže logicky přemýšlíte, jestli kvůli tomu nepořídit i Apple Watch. Mně osobně by vadila malá vydrž baterie. A ne kvůli tomu, že by mi nestačily na mé výběhy, ale kvůli tomu, že by mě něbavilo je skoro denně nabíjet. Ale jinak to jsou hodinky, které běžnému uživateli udělají podobnou službu jako levnější sport testery.

Takže jak se tedy rozhodnout? Holky, i já mám kolikrát dilema, jak se rozhodnout, ale vím, že když si nevyberu něco, co se mi líbí, tak si pak budu drbat hlavu. Nedělejte z výběru hodinek atomovou vědu a řekněte si upřímně, co potřebujete a které typy se vám líbí. Jestli jste trošku hračičky, tak nějaké funkce navíc oceníte, ale určitě bez nich nebudete o nic horší/lepší běžci než jste teď. A pokud byste rády nějaké hodinky z vyšší cenové hladiny, ale nemáte na ně, zkuste se podívat po bazarech. Je jich tam spoustu a někdy narazíte na skvělý kus za super kačky.

Budu ráda, pokud se podělíte i o vaše tipy, jak jste si vybírali hodinky vy, podle čeho jste se rozhodovali a které jste nakonec vybrali.

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.