Je to až neuvěřitelné, jak týdny utíkají a JIZ50 RUN, která bude mým letošním vrcholem, se nezadržitelně blíží. A víra, že stihnu dobře natrénovat se v mých myšlenkách houpe nahoru a dolů, podle aktuální pracovní situace. A jak to se mnou vypadalo v květnu? 

Kdo si pamatuje z reportů můj dubnový závodní kalendář, jistě si vzpomene, že neuběhl jediný víkend, kdy bych chyběla na startovním poli kdejakého závodu. A tak jsem se moc těšila, až tohle šílenství v půlce května skončí. Tím pomyslným mylníkem byl Vltava Run, o kterém jsem psala zde.

Nebudu lhát, že závodní rytmus mě neunavoval, protože trávit každý víkend mimo domov, je s ohledem na rodinné povinnosti dost náročné. Hlavně psychicky. I když se to nezdá, tak prostě jeden den na rodinu v týdnu je málo a jaký chlap by tohle dlouhodobě vydržel. Tedy aspoň ten, který o vás stojí. Nicméně co se tréninku týče, Marcel tomuto závodnímu tempu přizpůsobil i trénink.

První dva týdny jsem měla trénink 2x týdně (1x intervaly a 1x volný klus) a o víkendu závod. Další týdny jsem opět najela na 4 tréninky v týdnu, kdy dva volné klusy střídaly intervaly s dlouhým během. Tedy v květnu ani tak dlouhé nebyly. Řekněme tedy delší do 15 km.

Hodně se mi ptáte, jaké intervaly mám, jestli vám to můžu prozradit. Určitě to není tajemství a kdo mě sleduje na Garminu, tak si jistou představu dokáže udělat. Střídají se intervaly v tempu desítky, půlky a půlmaratonu. V červnu tedy vypadaly nějak takhle:

  1. týden – 8x400m v tempu 3:50
  2. týden – 10x200m v tempu 3:40
  3. týden – 8x300m v tempu 3:50
  4. týden – 10x400m v tempu 3:40

V květnu jsem byla ušetřena delších intervalů, které opravdu nemám moc ráda. Kdo by měl. Ale je pravda, že intervaly jako takové mě baví. U nich si velmi dobře ověřuju, jak na tom s fyzičkou jsem. Zároveň tyhle krátké intervaly mám docela rychle odběhané. O to víc se na ně těším, protože neztrácím tréninkem čas.

Každopádně tím, jak v květnu těch dlouhých běhů moc nebylo, moje dubnové přesvědčení, že Jizerská 50 Run bude piece of cake, vzalo za své. Ale stále mám ještě 2,5 měsíce a nezačínám od nuly, že? 🙂

SOUTĚŽ!!!

A abych motivaci nepřestat běhat udržela i u vás, mám pro vás bleskovou víkendovou soutěž o novou trasu závodu Běhej lesy Slavkovský les. Stačí, když mi do komentářů na fb napíšete, v jakých botách nejraději běháte.

V pondělí vylosuji jednoho z vás, který se může těšit na startovné právě na výše uvedený závod Běhej lesy Slavkovský les.

Foto: Oujeský Lukáš

 

 

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.