V poslední době mám pocit, že výrobci běžeckých bot neví, co si za boty říct. Ceny se vyšplhaly do závratných výšin, ale vůbec to nekoresponduje s jejich výdrží. A tak není divu, že spousta začínajících běžců řeší, jestli na jejich vysněné boty nebude někde sleva nebo někdo z influencerů na ně nebude mít „kódíček“, anebo jestli ty drahé boty za to opravdu stojí.

Na otázku kódu, mám jednoduchou odpověď:  Běžeckou speciálku Runpoint.cz a vy všichni, kdo tohle čtete, máte možnost využít 13% slevu na všechno, co v obchodě naleznete s kódem JMB13. Ale o kódíčkách tenhle článek primárně není. Já bych vám hlavně chtěla poradit, kam zajít, abyste si správně vybrali tu pravou botu a jak případně na botách ušetřit.

Cenu bot si musí každý zvážit sám. Nebudu tvrdit, že mezi botami z Lidlu a typickými běžeckými botami není rozdíl. Je! A při velkých objemech to časem pocítíte. Ale pokud začínáte, není nutné investovat velké sumy a stačí si koupit kvalitní boty v obchodech, které vám níže napíšu.

Ještě pár let zpátky nebylo běžné, aby člověk, který teprve začíná běhat, řešil ze všeho nejdřív došlap a teprve pak vhodnou botu. Dnes jsme na tom s informacemi jinde. A i když si myslím, že to není úplně podstatné, podstatné je opravdu vyběhnout a zjistit, že mě běh baví, tak pokud přeci jen chcete před nákupem prvních bot zjistit, jak na tom vaše chodidlo je, najděte si tu správnou speciálku s těmi správnými specialisty. Výbornou zkušenost mám já i mí běžci s lidmi z TriExpertu. Jsou tam lidé, kteří mají s běháním zkušenosti a díky tomu vám opravdu pomohou najít správnou botu dle vašich požadavků. Ohromnou výhodou je, že mají pobočky i jinde než v Praze.

Ale jak jsem řekla, v tomto článku bych vám hlavně chtěla poradit, jak a kde ušetřit. Mým prvním doporučením je obchod Asics ve Fashion Aréně ve Štěrboholích. Zde velmi pravděpodobně seženete velmi kvalitní obuv za příznivé ceny, i když ze starších kolekcí. Ve slevách se zde dají koupit např. i dvoje boty za 1500,- Kč a k tomu vám prodejci i fundovaně poradí.

Druhým obchodem, který jsem nedávno objevila, je Nike ve Freeportu u letiště Václava Havla. Byla jsem až překvapená, jaké ceny zde mají. Takže pokud jste out off budget, můžete si zajet sem. Zde tedy asi nedostanete fundované rady, jestli tedy vůbec nějaké, ale když jdete po určitém modelu z minulých kolekcí za slušné ceny, tak zde si určitě vyberete.

Na závěr bych se chtěla zeptat já vás: kam chodíte kupovat boty vy a vybíráte si boty v kamenných prodejnách, abyste si je pak třeba koupili na internetu? A jaká cena bot je pro vás přijatelná?


Foto: Romana Marie Jokelová

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.