Nebojte se, nebudu vám tady sepisovat 5 důvodů, proč běhám zrovna já, ale jak říká nová kampaň značky New Balance, každý běžec má svůj důvod. A právě díky téhle kampani jsem dostala možnost otestovat jejich nové běžecké boty. A vy, pokud se zapojíte do kampaně a napíšete svůj důvod na těchto stránkách, získáte ZDARMA tréninkové plány pro jakoukoliv úroveň.

Je velká shoda náhod, že New Balance byly moje opravdu první běžecké boty, které jsem si cíleně na běh koupila. Běžela jsem tehdy svůj první závod a přesně proti všem pravidlům jsem si na něj koupila nové boty. Dopadlo to dobře a já dneska můžu představit nový trailový model této značky Trail V2 WTMORLT2.

Nevím, jestli to víte, ale historie značky New Balance sahá až na začátek 20. století a první páry bot byly vyrobeny z černé klokaní kůže a navíc stály jen 7$!!! Od té doby už uteklo spoustu vody a i materiál je někde jinde a rozepíšu se o tom níže.

Ale začnu úplně od začátku. Jsem strašný maniak na to, v čem jsou výrobky dodávány. A právě proto miluju např. Apple nebo Peak Design, kteří své produkty balí tak, že je až škoda ty krabice vyhazovat. Ode dneška se k těmto značkám zařadil i New Balance. Prostě rozbalit tu obrovskou krabici bylo vážně vzrůšo. Však se koukněte na video.

Ale to pořád nemá co dělat s jejich kvalitou. Dopředu říkám, že v nich nemám naběháno tolik, kolik by bylo třeba ke kvalitní recenzi. Na tu dojde později. Proto zde uvádím své první dojmy a zkušenosti.

Na první nazutí jsou to opravdu bačkůrky. Mají krásnou barvu, i když ta žlutá pánská je teda velká nádhera. Co mě na první pohled zaujalo, je přední svrchní část boty, která je vystužena pro ty, kterou ocení ti, kterým se u palců dělají díry.

Běh v nich je pohodlný i na tvrdém povrchu, kde jsem v nich zatím běhala. Těším se, až je vezmu do lesa na nějaké opravdové traily a třeba i v blátě a mokru. Pak teprve budu moct podat podrobnější hlášení.

Co se týče parametrů:
Boty neváží ani 300 g a mají 4 mm drop. Jsou z impregnované síťoviny s využitím technologie DWR, což by mělo zaručit zvýšenou odolnost vůči vodě. Respektive DWR zabraňuje vsakování vody látkou a způsobuje, že voda kondenzuje na povrchu a tím pádem volně stéka.

Fresh foam, ze které je vyvinuta podrážka, je průžná a odolná vůči deformacím a díky tlumícímu efektu chrání klouby i během delších tréninků.

Závěrem
Na první kilometry jsou boty pohodlné. Poskytují dostatek místa a tlumení i na tvrdém povrchu. Postupně vám dám vědět, jak drží i s naskakujícími kilometry. Ale teď nezapomeňte navštívit stránky New Balance a přidat svůj důvod, proč běháte.

 

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.