Není to tak dávno, co jsem tu vynášela do nebe kuchařku Run & Cook. Dokonce o 2 nyní soutěžíme v běžecké výzvě. Ale z vydavatelství Alpha Book pochází i další skvělý kousek, na který jsem se těšila od chvíle, kdy jsem ho na jejich stránkách uviděla. Tentokrát se jedná o kuchařku “Low carb recepty na zhubnutí a snížení hladiny cukru“.

Možná vás název kuchařky může trošku děsit, ale věřte, že i tahle si zaslouží místo ve vaší kuchyni. A právě z ní vám přináším další recept na výborný salát.

Co budete potřebovat? 

  • na salát: 4 vykostěná kuřecí prsa bez kůže, 1 lžíce panenského olivového oleje, 200 g rukoly, 25 g parmazánu, sul, pepř
  • na zálivku: větvičku najemno nakrájeného parmazánu, 1/2 čerstvé najemno nakrájené červené chilli papričky, 1 najemno nakrájený malý stroužek česneku, 3 lžíce panenského olivového oleje, 1 lžíce balzamikového octa

Jak na to? 
Ze surovin si připravte zálivku, kterou nechte alespoň 30 minut odležet. Kuřecí prsa trošku prsty přetřete olivovým olejem, ugrilujte a rozkrájejte na tenké nudličky. Rukolu rozložte na talíř, posypte nastrouhanými kusy parmazánu a přesto naservírujte kuřecí prsa. Salát i prsa zalijte zálivkou.

Dobrou chuť.

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.