Už o prázdninách jsem vám slíbila, že napíšu o svém užívání kyseliny hyaluronové. Je to sice pár týdnů zpátky, ale věřím, že ani dnes to není téma, které by bylo pasé.

Kyselinu hyaluronovou jsem začala používat, protože samozřejmě i já ve svém věku cítím, že musím začít dělat víc pro svou pleť, jestli ji chci udržet ještě pár let pružnou a co nejvíc mladistvou. Zjišťovala jsem různé recenze na kolagen (o tom jsem již jeden článek kdysi psala a nyní k němu dávám poznámku níže), ale nakonec jsem po úvaze šla do kyseliny hyaluronové. Její nejdůležitější vlastností je vázat vodu, díky čemuž hraje výraznou roli proti tvorbě vrásek.

Už pěkně dlouho jsem díky instagramovému profilu evinator měla v merku KH od společnosti N-medical a také jsem si jí ze začátku objednávala. Za mě po cca 15 dnech byly vidět první malé změny na kůži a po cca 1,5 měsíci za mnou chodil i Marco, že mám pleť mnohem jemnější. Ale co si budeme povídat. Bez slevy stojí na Dr. MAX 1 449,- Kč na měsíc a to není málo. Na druhou stranu je pravda, že první tři měsíce snižujete dávky a tudíž vám i balení vydrží déle.

Ale i tak jsem začala hledat levnější variantu. Na tu jsem narazila u společnosti BODYBE. Ani tady nejsem zklamaná a dlouhodobé užívání se už vyplatí. I přes to, že dávkování je zde o něco vyšší, stále se vyplatí koupit dvojbalení, za které zaplatíte jen o 200,- Kč víc než za jedno balení N Medical.

Nyní již KH cca 14 dní nepoužívám, ale na podzim bych zase ráda tuto kúru zopakovala a znovu prostřídala obě značky. Věřím, že každá z nich má malinko jiné složení a jejich střídáním mohu dosáhnout lepšího výsledku.

Máte někdo s kyselinou hyaluronovou zkušenosti a znáte i jiné značky, se kterými jste byli spokojené?


Pozn.: Toto není spolupráce.
Poznámka ke kolagenu: zjišťovala jsem informace ohledně kolagenu a bohužel i přes mediální masáž není u kolagenu prokázána účinnost, kterou mnoho reklam vyzdvihuje. Já, jak už jsem kdysi psala v článku o kolagenu, který jsem 3 měsíce užívala preventivně kvůli kolenům, nemohla jsem objektivně říct, jestli fungoval nebo ne. Kde jsem účinky ale 100% viděla, tak bylo zlepšení vlasů rychlosti růstu nehtů. Proto jsem se rozhodla dát nakonec šanci KH.

 

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.