Rozhodli jste se, že letos už opravdu začnete běhat, ale nevíte jak? Máte spoustu otázek, na které neznáte odpovědi, nebo se jen bojíte zeptat v různých běžeckých fórech, kde jsou běžecké lamy tak nějak opomíjeny? Mám pro vás jednoduché řešení. Společně s trenérkou Terezkou Beitlovou jsme pro vás připravily 3 měsíční program, jak naprosto v klidu a s rozumem uběhnout svých prvních 5 kilometrů.

Terezka Beitlová je slovenská běžkyně, která vystudovala slovenskou FTVS a mimo atletickou dráhu jste ji jeden čas mohli, stejně jako mě, potkávat na OCR závodech. Společně jsme v roce 2015 vyrazily na MS ve Spartan Race, kde jsme k sobě našly cestu i přes počáteční nesympatie. Od té doby jsme v kontaktu a zatím nás nic nedokázalo rozdělit. 🙂

A teď k programu

Tréninkový plán na první měsíc je veřejný a najdete ho v nejbližších dnech na stránkách Jeden měsíc běžce a zároveň ve skupině Moje první JMB pětka, do které se můžete až do konce února přihlásit. K 1.3.2019 tuto skupinu uzavřeme, aby v ní zůstali opravdu jen ti, kteří mají o trénink zájem. Ve skupině se budete moci ptát, podporovat sami sebe navzájem a sdílet své pokroky. Na otázky vám budu odpovídat já a samozřejmě i Terča.

Nemusíte se bát ani zeptat na výživu, alespoň tedy na tu před a po tréninkovou. Ale rovnou říkám, nejsme skupina primárně hubnoucí. Na to vám ráda doporučím jiné. Zároveň musím zdůraznit, že jsou věci, ve kterých se s Terčou ohledně stravy rozcházíme. Jsem velký fanda nízkosacharidové a bezlepkové “diety”, Terča je pro vyvážený jídelníček se všemi složkami potravy. Může se vám tedy stát, že dostanete dvě rady a ani jedna nebude špatně. Jen je nutné si vyzkoušet, co vyhovuje zrovna vám.

A to je skoro všechno, co v tuto chvíli potřebujete vědět. Možná bych ještě doplnila, že jsem vytvořila hashtag #mojeprvnipetka a budu ráda, že vy všichni, co s námi budete běhat, a je jedno, jestli ve skupině nebo bez ní, ho na svých instagramech začnete používat.

Jdete do toho letos s námi?

 

 

 

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.