Na začátku téhle karantény jsem na svém facebookovém profilu psala, že by bylo fajn si dávat rady a tipy, jak si zkrátit případné volné chvíle, nebo jak se navzájem zabavit. Vznikla spousta výzev, které baví internet a kterých se účastní spousty lidí. Ale já bych dnes ráda napsala o tom, co mě dříve zpříjemňovalo cestu do práce nebo dlouhý běh a dnes krátí nudné chvíle při úklidu a jiných domácích cvičeních. Ráda bych vám dala tipy na mé oblíbené podcasty a budu ráda, když vy naopak napíšete ty své.

Podcasty už poslouchám několik let. Jako většina jsem začínala na těch anglických, protože těch českých v té době moc nebylo. Hodně jsem sledovala ty o marketingu, ale samozřejmě jsem sledovala i ty běžecké. A ty mé nejoblíbenější vám nyní prozradím.

Runners who wine

V tomhle podcastu najdeš přesně to, co my ženy od běhu potřebujeme. Uvolnění, smích, pochopení, skvělý pokec s kamarádkou a samozřejmě také dobré víno! Všechny díly totiž nezačínají ničím jiným, než otevřením láhve vína.

Nicole a Annmarie na tenhle nápad podcastu přišly, když takhle v roce 2017 seděly před Rock’n’Roll Brooklyn Half Marathonem a diskutovaly o svých závodních strategiích. Samozřejmě se skleničkou vína v ruce.

Když pominu to víno, s holkama se budete neskutečně bavit. Od první věty budete vědět, že tyhle běžkyně jsou nabité pozitivní energií a že když mluví o běhání, mluví o své lásce. Své si v něm najde každý – recenze, tréninkové tipy, výživa a občas padne i něco ze soukromí. Za mě jednoznačně skvělý běžecký podcast, který neskutečně pobaví.

On Coaching with Magness & Marcus

Tenhle podcast sice není tak zábavný jako podcast holek, ale na druhou stranu je plný rozhovorů a hlavně skvělých tréninkových tipů. Pokud jste tedy orientováni na výkon, šup na něj. A to, že o tomhle podcastu narozdíl od ostatních nepíšu víc, neznamená, že je špatný. Naopak. Dozvíte se z něj víc než z jakéhokoliv jiného.

The Health Code

Dalším výborným podcastem o sportu je The Health Code. Australská dvojice sportovců nabízí naprostý průřez sportem a zdravým životním stylem. Hodně prozrazují o svém soukromí a to tak, že vám občas tečou slzy smíchy. Snad si i vy pamatujete na první týdny společného bydlení se svým partnerem a toho, jak trapné bylo si před druhým odskočit? I to bylo součástí jednoho dílu.

Jinak Sarah má i vlastní youtube kanál Sarah’s Days, kam také občas zavítám. Najdete tam tipy na cvičení, recepty, ale i klasické vlogy z různých událostí.

Brocast

Za mě asi nejlepší podcast na českém trhu. Bráchové Adam a Tomáš si do studia zvou opravdu pelmel osobností od sportovců, přes herce až po úspěšné podnikatele. Podcasty jsou sice dlouhé (není výjimkou podcast delší než hodina), ale uvidíte, že kolikrát si řeknete, škoda, že už to zase končí.

Kluci jsou neuvěřitelně chytří a není výjimkou, když po poslechu podcastu jdu ještě googlovat, abych zjistila, o čem to vlastně byla řeč. Naprosto famózní díly jsou díly s Vilémem Vlašicem o konspiračních teoriích, ale nechci tu vyzdvihovat jen některé. Baví mě opravdu všechny a vás budou taky!

Clickbait

Jirku Krále a jeho bráchu Petra moc ráda poslouchám, i když se vůbec nejedná o podcast se sportovní tématikou nebo by byl tak vtipný jako jsou kluci z Brocastu. Ale jsou pro mě něco jako marketingový tunel mezi mou generací a generací Y. Ve svých podcastech dokáží parádně přiblížit svět podnikání, marketingu a influencerů, ale občas se najde i téma více ze života. Za mě velmi příjemné poslouchání a musím říct, že bych snesla i častější publikování.

 

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.