Dlouho jsem přemýšlela, jestli napsat recenzi na moje poslední tři úlovky bot zvlášť, anebo to shrnout do jednoho. Nakonec vyhrála varianta jednoho článku, protože takové ty technické specifikace najdete po internetu mraky a já vám raději napíšu, co mi na jaké botě sedí a proč mě všechny tyhle boty baví.

Rovnou říkám, že nečekejte moc negativ. Možná je to tím, že za dobu, co běhám, už vím, jaká bota mi sedne, a to víceméně po prvním nazutí, a možná už i dokážu odhadnout, jak se bude chovat, a tak ani jedna z níže uvedených bot nemá nic, co bych jí potřebovala vytknout. Všechny tři značky a modely jsou špičkové boty, které určitě stojí za vyzkoušení.

Trail talon 290 W
Začnu jedinou trailovou botou, která se v poslední době objevila u mě v botníku. Jedná se o Inov8 Trail talon 290 W. Tahle bota pro mě byla obrovským překvapením. Původně jsem si šla totiž pro jinou a od jiné značky, ale nebylo moje číslo, tak jsem vyzkoušela tuhle. Jak už tomu u mě bývá u všeho, tak už i u téhle boty to bylo o prvním pocitu. Prostě jsem do nich vklouzla a bylo hotovo.

I přes to, že jsou to trailovky, tak jsou krásně měkké a pohodlné. Zároveň jsem byla překvapená, že i přes to, že vypadají velmi úzké, tak i v místech pro prsty mají dostatečné množství místa. No, ale nebudeme si nic nalhávat, u trailovek je důležité, jak moc vás podrží v terénu a to tyhle 100% splňují. Když jsem před lety začínala s kopci, dost jsem se bála seběhů. Až teprve jednou při testování bot s hřeby mi bylo řečeno, že ty boty mě podrží, teď už zaleží na hlavě, jak mě pustí. Od té doby jsou seběhy lepší a musím říct, že ani v těchto Trail talonech se nikdo z vás bát nemusí. Z kopců drží i na listech a mokrém kamení. Mám osobně vyzkoušeno na mých víkendových běhovýletech.

Za mě tedy pecka trailovky, za které dávám ruku do ohně!

blank

On running Cloudstratus
Narozdíl od výše zmíněných trailovek, na tuhle botu jsem se těšila. Značku On running mám moc ráda, ale zatím jsem měla jen několik generací „Flowček“.

Upřímně píšu, že tohle je bota, na kterou si člověk, pokud měl právě jen model Flow, musí zvyknout. Cloudstratus jsou o něco málo tvrdší a masivnější bota, ale  ale díky tomu, že je to typická objemovka, tak by měla i něco vydržet. Nicméně pokud jí dáte šanci, tak po čase velmi oceníte její stabilitu a velmi dobré odrazové vlastnosti.

Jestli tedy hledáte objemovku, která vám sedne a budete v ní chtít trávit hodiny, tak rovnou sáhněte po  On running Cloudstratus.

blank

Pozn.: Oba výše uvedené modely jsou ze stránek Runpoint. Při zadání kódu JMB13 na ně, a vlastně na celý sortiment, platí sleva 13%. A to i na zboží ve slevě.

adidas Adizero Boston W10
Tuhle botu nazvu botou podzimu 2021. Nečekala jsem nic, ale dostala jsem naprosto všechno. Tuhle botu jsem pořizovala jako alternativu k Nike Air Zoom Tempo Next % na své rychlé tréninky nebo na závody. Bota vás svým designem na obrázku asi moc nezaujme, o to větší překvapení nastane, když si ji nazujete na nohu! Pro mě to byla láska na první pohled.

Má docela vysoký drop a vysoké tlumení. Ale to jí vůbec nic nevezme na rychlosti. Už po prvních krocích cítíte, jak se bota sama vrací a dělá vás reálně rychlejší. Zatím v ní mám naběháno necelých 100 km, ale boty vypadají, že by mohly něco vydržet. Tak snad se nepletu.

Miluju na nich jejich stabilitu a vůbec se v nich celkově cítím opravdu pohodlně. Jestli tedy hledáte tempovou botu, tak tahle je za mě ideální.

blank

A když už víte, jaké to tenhle podzim vyhrály u mě, napište mi, jaká bota třeba v poslední zaujala vás. A klidně můžete napsat i ty, na které si jen myslíte.

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.