Jsou spolupráce, které prostě máte za odměnu. A mezi ně patří tahle s Audiotékou. A je pravda, že kdyby mě k první spolupráci neoslovili sami, nikdy bych je neoslovila a asi čekala do smrti. Ale o to víc jsem ráda, že tuhle srdcovku můžu mezi partnery mít. A abyste i vy mohli zjistit proč mě tak baví, pokud jste ještě audioknihy nezačali poslouchat, tak vám společně přinášíme mých 10 nejoblíbenějších knih, které můžete pořídit buď pro sebe nebo pro své blízké s 25% slevou. Stačí zadat kód #JMBNADELUJE. Ale Vánoci to nekončí. Sleva je platná do konce roku!

  1. Babička pozdravuje a omlouvá se – Tuhle knížku jsem poslouchala, když mi umírala babička a o to víc je pro mě srdcová. Tahle audiokniha jakoby kopírovala můj vztah se ženou mého života. Prolíná se v ní to, co všichni zažíváme s babičkou a to, proč je tak milujeme. Je to knížka, kterou chci poslouchat stále dokola, ale zároveň se bojím, že každým slovem si připomenu, jak mi tenhle člověk stále moc chybí. Za mě prostě #mustlisten. PS: Napsal ji Frederick Backmann. Ten samý, který napsal naprosto úžasný Medvědín.
  2. To na Tobě doschne – Přesně si pamatuju, jak jsem trénovala na svůj první maraton, běžela jsem svých prvních 35 km, bylo fakt hnusně a já měla tuhle audioknihu v uších. Jak jsem běžela ze Hřebče po cyklostezce a nahlas jsem se řechtala a bála se, aby mě nikdo neviděl, protože by si myslel, že jsem blázen. Břicho mě od smíchu opravdu bolelo. Až tak jsem se u téhle autobiografické knihy Jana Krause smála. 🙂
  3. Suchý hadr na dně mořském – Jestli  milujete “Aristokratku” kříženou “Metráčkem”, bude vás bavit i tohle. Oddychovka, u které se budete smát a dojímat zároveň. Skvělý!
  4. Ultramaratonec – Moc nerozumím tomu humbuku kolem knihy Born To Run. Za to Ultramaratonec mě pohltil od první řádky do posledního písmenka. Ne, nedostalo mě to tak, že bych chtěla běhat ultra, ale vím, že díky této knize nechci přesta běhat. Tenhle životní příběh Charlieho Engela, kterého ze dna a vlastně i ze spárů vězení dostal právě běh, stojí opravdu za poslechnutí. A kdybyste to ještě neslyšeli, tak po tom, co jsem tuhle knihu doporučila Přemku Vidovi, tak se rozhodl, že letos uběhne celý Vltava Run sám. 😉
  5. Věra Čáslavská – Život na Olympu – Tento životopis jsem doporučila několika lidem, včetně výše zmíněného Přemka, a nikdo neřekl, že by ho nebavila. Naopak ji “posílali” dál. A jestli máte pocit, že jste nic nedokázali jen kvůli tomu, že vám život hází klacky pod nohy, tak vřele doporučuji a možná na ty klacky změníte pohled. Věra Čáslavská se mi po poslechnutí tohoto titulu vryla opravdu pod kůži.
  6. Michele Obama: Můj příběh – Když člověk vidí v televizi prezidenta jakékoliv země, nenapadne se ho ptát, co všechno musel ten človek obětovat. Natož, aby se ptal, co všechno musela prožít jeho žena nebo jeho děti. A právě to je příběhem této nádherné knihy. Já se díky téhle knížce těšila na každý další běh, abych si poslechla pár dalších minut této opravdu obdivuhodné ženy.
  7. Umění vítězit – Tuhle knížku jsem prvně dostala od jednoho klienta ze Slovenska. Bohužel v té době nebyla u nás dostupná, a tak jsem ji četla právě ve slovenštině. Byla dobrá. Ale teprve na audiotéce jsem ji propadla. Kdo neví, oč se jedná: kniha vypráví příběh zakladatele značky Nike a jak asi tušíte, ani tady Phil Knight nedosáhl úspěchu značky Nike bez vytrvalosti.
  8. Zlá krev – Myslíte si, že Silicon Valley je plný úspěšných lidí, kteří jen svou genialitou dosáhli úspěchu? Tak tenhle příběh vám ukáže i stinnou stránku této géniemy nabité zóny. Elizabeth Holmes se sice svou genialitou nevymyká, ale má i svou temnou stránku, přes kterou se nikdy nedokázala přehoupnout. Je opravdu až neuvěřitelné, jak dlouho ji celý svět dokázal věřit její lživé vize o přístroji, který díky kapičce krve dokáže analyzovat váš zdravotní stav.
  9. Atomové návyky – Občas máme všichni potřebu měnit své zvyky a díky to mu se stát lepšími já. Tahle kniha je skvělým a jednoduchým návodem, jak k těmto změnám pomalu dojít a jak jednoduše zapracovat na svých slabých stránkách. Moc hezky se poslouchá a když nebudete hluší, určitě si z této knihy pár tipů odnesete.
  10. Sapiens – Stručné dějiny lidstva – Až do 7. třídy mě dějepis moc nebavil. Až teprve se změnou učitelky jsem mu propadla. Jenže nikdy jsem už nedostudovala to, co se do nás snažili vecpat učitelé v předchozích ročnících. A tahle audiokniha mi právě tyhle chybějící znalosti, včetně kontextu, krásně popsala. Za mě prostě 1*.

Na poslední tip na Audiotéce sice nemám kód, ale myslím, že je to tip, který oceníte. Od prosince naleznete na Audiotéce i klubovou sekci, ve které za měsíční “fíčko” máte přístup k opravdu velkému množství audioknih a extra obsahu. První dny jsem si říkala, že nic moc, ale teď už nevím, co si tam vybrat dřív.


Máte i vy nějaký tip na pěknou audioknihu, kterou jsem tu nezmínila? Napište mi jej do komentářů. Za každý tip budu moc rád.

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.