I přes to, že miluju boty On Running, už nějakou dobu mě Téčko (můj trenér) přemlouval, ať si koupím Nike Air Zoom Tempo Next %. Dlouho jsem se rozmýšlela, jestli do nich jít. S cenou přes 5 tisíc jsem sice byla smířená, ale dlouho jsem nevěřila, že zrovna mě by „nějaké boty“ mohly pomoci s rychlostí. A taky mi přišlo docela nesmyslné,  kupovat závodky, když žádné závody nebyly. Jenže jednou sem si před Téčkem zase stěžovala na výdrž mých bot a on mi k tomu řekl své. No, a bylo rozhodnuto.

A tak jsem do toho více než před měsícem kopla a tyhle tyrkysový střely si koupila. První nazutí nebylo úplně to, co jsem čekala a ani první kroky nepřinesly nějaký extra skvělý pocit. Ale když jsem v nich odběhla svůj první rychlý trénink, uvědomila jsem si, proč je tolik lidí kupuje a miluje.

Jak už jsem psala, první kroky jsou trošku zvláštní. Díky podrážce, která je u paty vyšší a není úplně stabilní, najednou začnete došlapovat malinko jinak a noha se vám od země odráží hned po došlapu skoro sama. Bota je měkoučká, ale nezapadáte hluboko do ní. A aniž byste si to uvědomili, tak opravdu letíte a odrážíte se od země mnohem rychleji a lehčeji.

Na své si zde přijdou i „pataři“. Několikrát se mi při opravdu těžkém tréninku podařllo z kopce běžet přes patu a tady s tou botou jsem ani jednou neměla pocit tíživého otřesu, který normálně přichází. Prostě krásně odpružená bota. Ale to si musíte vyzkoušet, to se těžko popisuje.

Jediné, co bych těmto botám vytkla, že si do nich nevezmete nízké ponožky. Svršek je sice vyroběný z již Nikovsky tradičního flyknitu, který dobře větrá, ale u paty je látka vyšší a tak není výjimkou, když vás paty bez vysoké ponožky dřou. V tomto případě jsou vyšší ponožky tedy #musthave. Já si pořídila tyhle a nejen, že jsou fakt boží, tak mi k botám i krásně ladí!

Závěrem bych napsala, že je mi až líto, že jsem tak dlouho s koupí váhala. Ale narovinu říkám, že tyhle boty neocení úplní začátečníci, ale určitě s nimi budou spokojení ti, co už mají něco odběháno a od svých tréninků chtějí maximum.

 

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.