Co nosím ve své vestě?

Už několikrát jsem dostala dotaz, co nosím v mé běžecké vestě. Co všechno se do ní vejde. A jelikož by to mohlo před začínající sezónou zajímat víc běžců, rozhodla jsem se o tom napsat. 

Jak víte, používám vestu od značky ARCh MAX. Je neuvěřitelně lehounká a má opravdu příjemný materiál. Narozdíl od vest a běžeckých batohů, které jsem používala před tím, neničí oblečení. Tedy neodírá bundy a trika, co nosím pod ní, z čehož jsem měla strach. Já si takhle zničila nespočet oblečení. Vesta má prodyšný materiál, ale zároveň pevný, aby vydržela i těžší “náklad”. Nikde netlačí a ani neškrábe, což je důležitý. Pamatuji si, jak jsem měla rozškrábaný krk a po několika kilometrech jsem měla chuť všechno hodit do nejbližší škarpy.

 

Takže co se do ní vejde?

Do předních kapes patří hlavně dvě půl litrové soft láhve. V zimě jsem je brala spíš jako zátěž, protože já při běhu moc nepiju. Většinou se tedy stalo, že jsem přiběhla s tím, s čím jsem vyběhla. Zároveň do kapsiček vepředu nacpu balíček kapesníků a nějaké doplňky stravy. Na dlouhé běhy si s sebou pro jistotu nosím nakopávač x-ride, magnesiové tablety a pár sušených datlí. Ty datle mám u delších běhů radši, jelikož je to takové moje placebo pro případ, když mi začíná kručet v břiše a já si začínám stěžovat na hlad. Hlad je totiž můj věrný nepřítel a jak říká Marco: “S Tebou je to hrozný! Když máme hlad my, tak to je furt ‘ještě vydržte’, ještě dáme tyhle dva obchody. Ale když máš hlad Ty, tak se máme pos**t!”

Do zadní velké kapsy se vejde v klidu foťák s objektivem a teď přes zimu přidávám ještě náhradní triko s dlouhým rukávem. Nosím ho v igelitovém pytlíku, aby nebylo mokré od potu. A ani přes to, že při běhu vestu nešetřím – stále vytahuju foťák ven a dovnitř, nikde se netrhá, zipy se nerozbíjí.

Máte i vy zkušenosti s vestama? Jaké používáte vy? A co v nich nosíte vy?

 

 

 

Categories:

RECENZE, VÝBAVA

2 komentáře

 • rostakodvedle

  6.3.201815:50 Reply to rostakodvedle

  🙂
  Tak já mam Salomon SKIN PRO 10 SET a naprostá spokojenost 🙂
  V předních 4 kapsách nosím 1x 250 ml soft flašku, čelovku, kapesníky a sluneční brýlea 2 nějaké tyčinky.
  V boční (levé )nezapínací kapse nosím Windstopper lehkou bundu, v právé kapse se zapínáním nosím telefon.
  Na zádech hydratační 3l vak a v zádové kapse – powerbanku, náhradní baterie do čelovky a malou lékárnu. Občas tam nám i budu či mikinu navíc.

  • mm
   Veronika Šimáčková

   6.3.201815:58 Reply to Veronika

   Tak já jsem proti Tobě dobrej břídil 🙂 Tohle je slušná výbava!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *