To, že se rozrůstá skupina lidí, kteří začínají používat doplňky stravy od společnosti Penco je holý fakt a pro mě to opravdu není překvapením. Lidi vám budou říkat cokoliv, ale to, že kvalita těchto výrobků jde pořád nahoru je fakt, ale ne náhoda. Penco je totiž jedna z mála českých společností, která se radí nejen z vývojáři od stolu, ale, a to je hlavní, přímo se sportovci, se kterými spolupracuje.

Já s Pencem spolupracuji už řadu let a většina z vás to ví. A od nového roku mi volalo několik kamarádů a psalo několik z vás, co používám a co bych konkrétně jim doporučila a jestli vůbec.

Velmi častou otázkou hlavně začátečníků je, mám používat doplňky stravy? Upřímně říkám, že pokud běháte 2x, možná 3x týdně na pohodu, určitě se bez nich obejdete. Veškeré živiny jste schopni doplnit kvalitní stravou. Pokud ale sportujete víc a trávíte tréninky 4 a více dny v týdnu, zamyslete se, co je pro vás dobré nebo mi napište. V následujících řádcích napíšu já vám, co nyní používám.

Můj ranní rituál po probuzení je opět 1 tabletka železa Surbifer Dulures, který zapíjím vodou s citrónem. Tyhle tabletky nejsou od Penca a hlavně jsou na předpis. Nicméně pokud jako žena trénujete, měla byste si hladinu železa a feritinu, látky která železo po těle rozvádí) nechávat pravidelně měřit a pak doplňovat.

A co se týče doplňků od Penca, užívání měním i třeba dle ročního období a fáze tréninku. Takže to, co píšu nyní, nemusí být za měsíc vůbec pravda. Momentálně jsem na tom takto:

Kaše Pelupa
– výborná před dlouhým během (tudíž mi tu teď docela poslední měsíce leží, ale už se s ní zase po očku mazlím), obsahuje železo; na dlouhý běhy dodává spoustu energie a pokud vám nestačí jen samotná kaše, můžete si na ní nasypat oříšky, případně rozkrájet ovoce. Já mixuju s horkou vodou, ale dá se i s mlékem.

Slim Effect
– tohle je pro mě novinka; dlouho jsem odolávala všem spalovačům a carnitinům. Jenže situace je vážná (ne, nejsem bečka) jen mám strach, že nestihnu natrénovat tak, jak jsem chtěla, tak bych si tu rychlost chtěla posychrovat i váhou. Aspoň pár vteřinek. Takže chci prostě napsat. Vím, že spalovače tuků nejsou samospásné, ale vyzkouším to. Kdo už slyšel náš nový Penco podcast Rádio Bez (k)řečí, tak ví, že máme interní Penco výzvu a tenhle produkt osobně s Verčou Reade a Bárou Soukupovou testujeme.
TIP: Co se týče dávkování, předepsané množství je jedna odměrka. Pokud ale nemáte problém s kofeinem a nenastane u vás efekt bušícího srdce, můžete klidně dát najednou i dávky dvě.

Ionogen
– ioňták, který piju, když teď doma jezdím na cyklotrenažéru nebo posiluju. Opravdu, pokud pálíte dost kalorií se nebojte cukrů v nich obsažených. Ionťáky totiž kromě cukrů obsahují soli a minerály, které tělo v průběhu aktivity vypotí a vy je potřebujete doplnit. Ale přiznávám, že dávám menší než předepsané množství, protože je na mě dost sladký.

Mineral Drink
– Mineral Drink zrovna nepatří k těm produktům, které bych užívala pravidelně. Spíš ho sem dávám, protože jsem nedávno vedla s jednou členkou našeho týmu řeč o tom, že ho používá po aktivitě. MD je totiž primárně určen přímo na aktivitu. Ale pokud z něj místo hypotonického nápoje uděláte hypertonický (tedy dáte ho tam víc, než je předepsané množství), můžete jej občas využít jako např. Restart Drink.

Restart Drink
– Restart Drink je nápoj, který pomáhá urychlovat regeneraci. A zrovna minulý týden jsme uvedli na trh novou příchuť Brusinka a musím říct, že tohle je teda pecka. Dokonce není ani tak sladký, jak jsem zvyklá u ostatních příchutí. A taky ho nyní máme v 3500 kg baleních.
Jinak Restart Drink milují hlavně kluci cyklisti z ATT Investmenst Team. Pochvalují si ho hlavně po těžkých trénincích nebo závodech. Jako alternativu k Restartu můžete použít After Activity. Ale je víc hustší a chuťově pudinkový.

Vitamin C a D
– Tyhle vitaminy jsou teď v zimě základ. Já jsem tedy na céčko lempl, ale teď, jak jsem bojovala s chřipkou, jsem ho do sebe cpala horem spodem. Když se podíváte na obal, zjistíte že má skvělé složení a v kombinaci s Déčkem, které má výbornou chuť a dobře se na jazyku rozpouští, je to silné kombo.

Magnesium a AC SALTS
– Mám teď docela zvýšenou fyzickou aktivitu. 4x týdně cvičím po 2 hodinách a tudíž se i dost potím. A tak se tabletkami AC SALTS snažím doplňovat veškeré soli a minerály. Penco nedávno začalo dělat i malé balení, které se hodí s sebou na trénink. A Magnesium teď doplňuji před spaním. Tím, jak jsem navýšila aktivity, začala jsem cítit náběhy na křeče do nohou. Bohužel doplňovat magnesium v akutní fázi je na nic. Proto je dobré tělo i před závody hořčíkem předzásobit.
TIP: Nově je v nabídce i tekuté magnesium. To je právě taková ta KPZ na cesty. Nyní ho u nás najdete právě i ve velmi praktickém balení a skvělém složení, kde by se neměla ta hlavní součást tekutiny držet dole.

Jinak i ostatní produkty Penco znám jak svý boty, takže pokud k nim máte jakékoliv dotazy, nemusíte se bát zeptat. A pokud bych přeci jen nevěděla, tak vás nasměruju na ty správné lidi nebo vám to zjistím.  A kdo by si chtěl nakoupit se slevou, nezapomeňte použít kód JMB, na který máte všichni 20 % slevu. A to i na zlevněné zboží!

 

 

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.