Víš, jaké mohou být nejčastější chyby v tvých trénincích? Proč najednou neděláš takové pokroky, jaké bys chtěl? Mám pro tebe pár tipů, na co se zaměřit a kde třeba poznáš chybu, kterou můžeš velmi lehce odstranit.

° Malý objem tréninku si kompenzuješ vysokou intenzitou. Chápu, že by ses raději chlubil výsledky s vysokým tempem, ale nebuď netrpělivý. Zaměř se na budování obecné vytrvalosti, na které později postav svůj trénink rychlosti.

° Nestřídáš dostatečně tréninkové jednotky – tzn. běháš stále to samé, nebo podobné. Zkus rovinky vystřídat za kopce, místo několika po sobě jdoucích „kochacích bězích“ zařaď tempové běhy a fartleky, místo intervalů na oválu si je vyzkoušejte v kopcích, pyramidy, atp. Sice to bude možná bolet, ale můžeš mi věřit, že hned po takovém tréninku přijde skvělý pocit, kdy i nahlas křičím: „To bylo skvělý, to se mi tak líbilo!“

° Neodpočíváš. JJ, do správného tréninku patří i odpočinek. Ať se ti to líbí nebo ne. Bez něj tělo nebude mít čas na správnou regeneraci a nebude schopno podávat další super výkony.

° Nerozcvičuješ se. Spousta běžců se mi svěřuje, že se při běhu cítí dobře až po několika kilometrech. A už jste zkoušeli po cca 5 – 10 min. zahřátí zařadit rozcvičku, která tělo zahřeje a připraví na výkon? Co taková běžecká abeceda a rovinky? Že ne, tak to zkus a uvidíš, jak se tvoje tělo krásně připraví na výkon, který od něj čekáš. Začátečníci se často bojí, že se již samotnou rozcvičkou unaví, ale opak je pravdou.

° Ochablé svaly. Spousta lidí začíná s během proto, aby zhubla. Bohužel vás musím zklamat. Pokud budete pouze běhat, možná shodíte nějaké to kilo, ale určitě si tím nevytvarujete postavu snů. Pokud to myslíte s hubnutím vážně, přidejte i posilování. Díky tomu, že si vybudujete i svalový základ, budete pálit i víc kalorií a postava bude krásně pevná. A samozřejmě budete i díky silným svalům líp běhat.

 

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.