Praní špinavého prádla

Jsem hrozný úchyl na voňavé prádlo. A to i na to sportovní. Miluju, když proběhnu kolem běžce nebo běžkyně, jehož oblečení svěže voní. V těch chvílích bych nejraději za takovou osobou běžela celý závod a na čas a umístění se s vůní v nose vykašlala. I z tohoto důvodu stále hledám nové prací prášky, které by mě co do funkčnosti, ale i do vůně a čistoty uspokojily. Poslední měsíce jsem testovala pár z nich a tady jsou mé subjektivní názory na ně. Zároveň na konci článku najdete soutěž o jeden prací gel od společnosti Eurona.

Již někde jsem zmiňovala, že co se týče funkčnosti, nejsem schopná jako běžný uživatel nechemik posoudit, jak moc chrání membránu a podobné výrobcem údavané vlastnosti. Mohu říct, jak dobře prádlo vypere, jestli voní nebo jestli je příjemné na dotyk a jestli se prádlo po časté praní v něm nezapere.

Formil

Asi jeden z nejznámějších pracích prostředků, které koupíte v Lidlu. Mám prostředky z Lidlu ráda a údajně mají velmi dobré hodnocení v d-Testu. Nicméně tenhle prášek není úplně ten, ze kterého bych byla nadšená. Naopak z mého pohledu dopadl ze všech 4 pracích gelů na sportovní prádlo nejhůř. Prádlo po vyprání nijak extra nevoní a řekla bych, že i při nošení má takovou vtíravou nepříjemnou vůni, u které se těším, až ho sundám. Dokonce bych řekla, že prádlo ani tak nezjemní jako po jiné gely. Zároveň tohoto gelu je k vyprání potřeba docela značné množství oproti ostatním.

Cena: cca 95,- Kč/1,5 l

bionic dry

Tenhle prášek koupíte v dm drogerii. A pokud si ho dovezete z Německa a nebudete spoléhat na českou kvalitu, tak je opravdu super v poměru cena výkon. Tady už prádlo docela voní a i struktura prádla po vyprání je příjemná. Bohužel, jak už jsem psala výše, je ale opravdu výrazný rozdíl v tom, odkud jej máte. Každopádně skvěle neutralizuje i zápach, a tak můžu jen doporučit i pro praní prádla po velmi náročné fyzické aktivitě.

Cena: cca 179,- Kč/750 ml

Washologi by Viktoria

Tenhle prášek jsem dostala od kamarádky Jany, která mi ho objednala na ebay a je to top z toho, co tu mám. Krásná vůně prádla, i když ne tak intenzivní, jak bych si přála. Ale i tak prádlo voní několik týdnů a je velmi příjemné na dotek. Je to super, až na cenu, která je u tohoto prášku opravdu vyšší a to i s ohledem na malé množství, které je k vyprání nutné.

Cena: cca 475,- Kč (bez dopravy)/750 ml

Eurona – prací prostředek na sportovní oblečení

S Euronou již mám zkušenosti z dřívějška. Hodně jsem používala jejich aviváže a do dnes tvrdím, že jejich nejlepším výrobkem je sprej na sprchové kouty proti páře. Nikdy se mi už nepodařilo najít podobný přípravek jako byl tenhle. Proto jsem uvítala možnost vyzkoušet i jejich prací gel na sportovní oblečení. Řekla bych, že gel je velmi kvalitní. Stejně jako předchozí přípravek prádlo krásně zjemní, samozřejmě i vypere skvrny od bláta (což se kolikrát s některými jinými přípravky nemusí povést, obzvlášť při oblevách nebo v jarních měsících) , nemusíte se bát, že by vám prádlo zapáchalo i po vyprání potem. To všechno zvládne. Jediný bod dolů dávám právě za tu vůni, která prádlu chybí. Co je super, že tohoto gelu potřebujete k vyprání pračky opravdu málo, jelikož se jedná o koncentrát. A co je důležité říct, že  je ekologicky šetrný, vhodný pro atopiky a je bez chloru a formaledehydů.

Cena: cca 369,- Kč/ 1000 ml koncentrovaného gelu

SOUTĚŽ

A jelikož Eurona by byla ráda, abyste i vy jejich prací gel na sportovní oblečení vyzkoušeli, a tak si mohli udělat názor sami, máme pro vás soutěž. Soutěž trvá od dnešního dne až do nedělní půlnoci. Účast v soutěži je zase jednoduchá

  • staňte se fanouškem stránky Chytrá hospodyně
  • a zároveň mi napište na fb pod příspěvek, které skvrny (nejen ty sportovní) se vám nejhůře perou. A pokud byste si chtěli
  •  rovnou objednat, než si o něj ve skupině napsat.

Tak držím palce!

Categories:

RECENZE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *