Už máte doma vysněné boty a těšíte se, až v nich vyběhnete? Investovali jste spoustu času do jejich výběru a teď se chystáte do nich vzít bavlněné ponožky za dvacku? Možná stojí za to se zamyslet, proč je dobré investovat i do kvalitních běžeckých ponožek.

Možná jste se už po nějakých koukali a možná jste si po shlédnutí jejich ceny řekli, že 500 korun je moc. Ale je několik důvodů, proč do nich zainvestovat.

Pohodlí
Prvním obrovským důvodem, proč si koupit kvalitní běžecké ponožky je pohodlí. Věřte mi, že stejně jako dokážou být měkoučké boty, tak stejně tak dokážou být měkké i ponožky.

Kvalita
Kvalitní ponožka vám vydrží i několik stovek kilometrů aniž by se protrhala nebo změnila svůj vzhled a formu. Asi to znáte, že u bavlněných ponožek se časem stane, že se vytahají a vy už po prvním nošení vlastně nevíte, na kterou nohu která ponožka patří. A kvůli tomu pak po běhu dost často máte puchýře na nohou v místech, kde se vám ponožky shrnuly.

Ne bavlně!
Kvalitní ponožka nemůže být bavlněná! Bavlněná ponožka saje pot a tak drží nohu ve vlhku. Nejen, že pak noha je náchylnější k plísním, ale kvůli tomu je noha náchylnější k tvorbě puchýřů. Kvalitní materiál oceníte zejména při dlouhých bězích.

Podpora klenby
Ještě pár let zpátky byste ponožky s podporou klenby hledaly stěží. Dnes je na trhu už mnoho značek, které vám s tímto problémem pomohou. Např. značka CEP je jedna z těch, která tuhle vychytávku už u většiny svých modelů mám.

A jakou ponožku tedy doporučuju a jaké mám vyzkoušené?

CEP Reflective
Jedny z mých nejoblíbenějších ponožek. Jsou pohodlný a jak už jsem psala výše, podrží kromě kotníku i klenbu. Zároveň kromě jiných funkčních vlastností mají i reflexní proužky, které využijete spíš v letních měsících, pokud i v nich běháte za tmy. V zimě je schováte pod elasťáky. No, a jak už to u CEPu bývá, jsou i kompresní. Takže vám krásně prokrví chodidlo a zabrání překrvení.
Cena před slevou: 600,- Kč
Pozn.: Na všechno zboží na Runpointu, máte slevu s kódem JMB13 slevu 13 %.

 

Incylence
Tyhle ponožky mě moc baví. Kromě kvalitních materiálu mají totiž i boží design, který všechny zaujme na první pohled. Posuďte sami.
Cena: 472,- Kč

 

 

 

 

 

 

Máte i vy nějaké osvědčené tipy na ponožky, které (vy)drží? Napište mi to do komentářů.

 

 

 

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.