Ani o prázdniny nepřijdete o tipy, proč se ve svém okolí poohlédnout po běžeckých časopisech a co by vám v nich nemělo uniknout. Čas na čtení si určitě během prázdnin najdete.

Oproti minulému článku přináším i tip ze Světa běhu a naopak chybí časopis Běhej. Dosud jsem jej nenašla ani na e-shopu.

RUN magazín
V novém čísle RUN magazínu jsem se opravdu s chutí začetla do článku Honzy Dvořáčka o cestě Roberta Krupičky do Mexika na závod Mexatrail (čti MEXA ne METAXA! 😉 Jak Honza píše, jedná se o takový maraton, který startuje v 3 200 m. n. m a dvakrát stoupá do výšky 4 700 m. Takže když si to vezmu kolem a kolem, pro mě výstup do nebe!!! Ale podle toho, co se v článku Honza popisuje, to byl obrovský zážitek. A nejen kvůli tomu, že měli možnost vidět na vlastní oči Tarahumary.

Ještě jedna věc stojí za zmínku a tou je článek, nebo spíš taková recenze na oblast Seiser Alm v Jižním Tyrolsku. Jedná se o turistickou oblast v severní části Itálie, kde kromě klasické turistiky a zimní lyžařské zábavy je také skvělé běžecké vyžití. Kromě všech možných tipů, kam se vydat, najdete i popisy několika běžeckých tras, které si nesmíte případně nechat ujít. A to se mi moc líbí.

A pokud hledáte zábavu pro děti, koukněte tam na můj článek, proč s dětmi vyzkoušet překážkové závody. 😉

Běžec+
Poslední číslo tohoto časopisu vyšlo už v květnu, ale stále je možné jej přes web koupit. Já sama jsem do něj psala rozhovor s MUDr. Neumannem, který se mi poslední měsíce stará o plotýnku o tom, jak moc s. Ale to jen tak na okraj. Jinak mi ale přijde, že poslední číslo je dost laděno s ohledem na ženské publikum. A to i přes to, že Běžec+ začal vydávat nový on-line dvou měsíčník Běžkyně.

Zůstaňte krásná i při sportu
Tohle téma je spíš pro ženy. Ale věřím, že Lenka Vacvalová není jediná, která pokaždé nahodí make-up i před během. Já sama se tomu nevyhýbám a bez řasenky a lehkého BB creamu skoro nikdy nevybíhám. Pokud tedy hledáte tipy, jak ani u běhu neztratit nic ze své krásy, víte, kam se obrátit.

Ale abych vydavatelům nekřivdila, je tam i spousta praktických tipů na běžecké tréninky, které využijí i pánové. Ty jsou z mého pohledu velkým benefitem tohoto časopisu. A i kdybyste se jich nedrželi na 100%, myslím, že je to dokonalá inspirace, jak si takový funkční tréninkový plán sestavi.

Svět běhu
Tenhle časopis pro mě byl překvapením. Po objednávce jsem docela dlouhou čekala, než dorazil. Ale vyplatilo se. Za nejlepší článek tohoto čísla bych označila “Mimo komfort“. V něm se rozebírá vliv nepohodlí na naši hlavu, jaký má vliv tréninku na ultra na naše vztahy, jaké místo mají emoce v našem životě, potažmo běhu a dozvíte se, co je frustrační tolerance. Možná vám toto sousloví nic neřekne, ale pokud si článek přečtete, mnozí si uvědomíte, že to znáte velmi dobře.

Bolest kloubů a běh – nadpis článku mluví za vše a já myslím, že by si ho měli přečíst všichni ti, kteří hledají rady ve fb skupinách. Nenajdete v něm sice přesnou diagnózu vašeho stavu, ale uděláte si alespoň představu, jak moc individuální tyto bolesti jsou a jak jim můžete předcházet.

 

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.