Boletice

Trasa začíná v malé obci Kájov, kousek od Českého Krumlova. Po vyběhnutí z obce se trasa stačí doleva, začíná postupné stoupání nejprve po nové asfaltové cestě a následně lesní cestě. Ještě před vběhnutím do lesa se nabízí krásný pohled na celou obec s dominantou v podobě poutního kostela a Kleť, nejvyšší horu Blanského lesa. Modrá turistická značka vás vyvede z lesa na pastvinu, ze které je pak v dáli vidět ohnivě rudý kostel sv. Mikuláše. Unikátní místo s atmosférou, které bylo využito i filmaři. Odtud pokračuje modrá turistická trasa do Boletic a zpět do Kájova lze doběhnout po asfaltové cestě nebo využít alternativní cestu kolem Dolanského a Nového rybníka. Trasa není tak dlouhá, kombinuje asfalt s lesními cestami, za sucha se tak dá zvládnout v silničních botách.

Délka: 7,7 km
Převýšení: 112 m
Poznámky: Boletice určitě znají i příznivci závodu Běhej lesy. Kdo by chtěl, může se tedy podívat i na obě varianty tras zde.
Autor: Klára Svobodová

Máte také trasu, která by stála za zveřejnění? Není nic jednoduššího než ji nahrát spolu s fotkami a krátkými informace sem a já ji moc ráda zveřejním i s odkazem na vaše profily. Díky tomu dáme dohromady mapu běžeckých tras opravdu po celé České republice. 

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.