Lom Kosov – Zlatý Kůň – Kotýz

Od parkoviště přes závoru se dejte podél vodní nádrže Suchomasty až na její konec. Po kratším stoupání lesní cestičkou se vám otevře výhled na město Beroun a Králův Dvůr. Odtud už je to jen pár stovek metrů k průzračné vodě v lomu Kosov. Odtud stejnou cestou zpět, jen zhruba v polovině cesty, u vodní nádrže odbočíte vlevo do mírného stoupání. Po proběhnutím lesní cesty následuje přeběh silnice a po polňačce stoupání až do obce Koněprusy. Obec máte proběhnutou během pár minut a čeká vás finální stoupání až ke Koněpruským jeskyním nebo na vyhlídku Zlatý Kůň, která je na vrcholu skály, pod kterou se jeskyně nachází.
Až se dostatečně pokocháte krajinou, vezměte to po žluté směr Aksamitova brána. Po několika kilometrech se dostanete do NPP Kotýz, kde budete mít v okolí Jelínkův most, Hradiště Kotýz a nebo třeba již zmíněnou Aksamitovu bránu, okolo které se dáte dolů stále po žluté.
POZOR cesta je za deštivého počasí hodně kluzká. Jakmile seběhnete k potoku, můžete se napít ze zázračného pramene Havlíčkův mlýn a odtud, podél silnice, již zpět na parkoviště.

Délka: 12,5 km
Převýšení: 403 m
Poznámky:
Autor: Jan Vejvoda aka @fotr_na_uteku

Máte také trasu, která by stála za zveřejnění? Není nic jednoduššího než ji nahrát spolu s fotkami a krátkými informace sem a já ji moc ráda zveřejním i s odkazem na vaše profily. Díky tomu dáme dohromady mapu běžeckých tras opravdu po celé České republice.

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.