Nymburk – Poděbrady a zpět

Příjemný, nenáročný výběh rovinatou krajinou Polabí. Běží se stezkou hned vedle Labe na trase Nymburk – Poděbrady
Začít se dá v jednom z měst, doporučuji Nymburk – park pod hradbami a po stezce se vydat do lázeňských Poděbrad 🙂 Tam se dá shlédnout zámek, proběhnout kolonádu, v létě smočit v jezeře a třeba po druhém břehu opět po stezce se vydat zpátky do Nymburk. Dá se zvolit i jednosměrná cesta a zpět vlakem, nebo si to protáhnout na soutok Labe s Cidlinou, případně až do Kolína (Nymburk – Kolín cca 24km). Zpevněná stezka (asfalt), minimální převýšení (respektive žádné), sem tam kiosek či stánek a možnost osvěžení, parádně to utíká 😉
A na jaře se tu běhá i Nymburský 1/2m a čtvrtka – www.nymburskypulmaraton.cz

Délka: 18,4 km
Převýšení: 11 m
Poznámky: Tuhle trasu moc dobře znám. V Poděbradech máme spoustu kamarádu, a když jsme u nich, tak se tam pokaždé na pár kilometrů rádi vydáme. Určitě ji ocení začátečníci a v létě doporučuju si vzít do kapsy pár kaček. Protože není nic lepšího než si dát po běhu u Labe dát nějakou ledovou limonádu nebo něco ostřejšího. 
Jinak na tuhle trasu vám bude naprosto stačit jen běžecký pás. Vestu si nechte na běhy v přírodě, kde není možnost občerstvení po cestě. 
Autor: Michal Dovičín

Máte také trasu, která by stála za zveřejnění? Není nic jednoduššího než ji nahrát spolu s fotkami a krátkými informace sem a já ji moc ráda zveřejním i s odkazem na vaše profily. Díky tomu dáme dohromady mapu běžeckých tras opravdu po celé České republice.  

Zdroj úvodního obrázku: Kudyznudy.cz

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.