Zbečno – Klíčava – po vrstevnici naučnou stezkou k altánku

Na tuhle trasu jsem už pár týdnů myslela. Jediné, co jsem si ale pamatovala, když jsem ji běžela poprvé, byl ten altánek, který je dominantou celé naučné stezky, která vede po vrstevnici nad Berounkou. Trasa začíná přímo ve Zbečně na parkoviští a hned na začátku dostanou vaše nohy pěknou dávku výškových metrů. A když už to vyběhnete, tak zjistíte, že to nejsou jediné, které vás na téhle trase čekají. No, co si budeme.. Je to pro milovníky kopečků. 
Ale můžu vám slíbit, že za to úsilí dostanete parádní odměnu. Pokocháte se totiž výhledy na Klíčavu, krásné křivoklátské lesy a dostanete si i na úžasnou naučnou stezku s tím altánkem.  A kdo by chtěl, může si konec o cca 3 km zkrátit a zbavit se posledních cca 190 výškových metrů. Na cca 16. km je totiž místo (na mapě označeno jako 9. bod), kde vás navigace požene zpátky. Ale vy můžete klidně běžet podél Berounky a užít si zase trošku jiné výhledy. Po cca 2 km kilometrech se napojíte na původní trasu a zbytek už poběžíte opět podle navigace. 

Délka: 23,4 km
Převýšení: 614 m
Poznámky: Minimum silnice, za to krásné lesní cesty. Určitě zvolte vhodnou trailovou obuv, která vás podrží. Já jsem tu měla Nike Wildhorse 6.
Za tuhle trasu velké díky Davidovi Kočímu

Máte také trasu, která by stála za zveřejnění? Není nic jednoduššího než ji nahrát spolu s fotkami a krátkými informace sem a já ji moc ráda zveřejním i s odkazem na vaše profily. Díky tomu dáme dohromady mapu běžeckých tras opravdu po celé České republice.  

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.