Je to už pár týdnů, co jsem dostala možnost vyzkoušet Puma Deviate Nitro Elite Racer a jelikož se na ně dost často ptáte, řekla jsem si, že o nich aspoň pár řádků napíšu, protože jsou to opravdu skvělé boty a já myslím, že si ještě aspoň jeden pár koupím.

Nejdřív pár technikálií: 

  • boty jsou opravdu lehounké, váží pouchých 151 g
  • vrstvu INNOPLATE tvoří karbonová vlákna
  • podrážka je tvořena pěnou NITRO
  • svršek obuvi je tvořen prodyšným průhledným materiálem, který vypadá jak igelit
  • jediné mínus, které jsem na botech našla je patní část, která právě díky „igelitovému“ svršku boty není pevná a hůř se obouvá a vypadá to, jak vytahaná guma na ponožkách. Ale to vám ve finále při běhu vůbec nevadí. Není to vidět, ani nijak necítíte, že by vás bota neobjímala.

Už na první nazutí jsou to boty, které skvěle sednou. Jsou příjemně měkké, ale ne tolik, abyste si přišli, že do nich zapadáváte. Narozdíl o mých oblíbených Nike Tempo Next 4% v nich nehledáte pár tréninků stabilitu, ale rovnou si běh užíváte.

Kolikrát jsem slyšela, jak vás některé boty umí zrychlit a vrací odraz. Ale teprve s těmito botami jsem poznala, o čem je řeč. Tady opravdu cítíte, jak se vám noha rychleji vrací a je to vážně úžasný pocit. I přes to, že mají hladkou podrážku a jsou určené spíš na běh po silnici, není nutné se bát je vzít i do mírnějších kopců a zpevněných lesních cest. Relativně drží i při mokru.

Za mě to prostě jsou nejlepší tempové a závodní boty letošního jara. Ráda je nosím na rychlé tréninky, ale určitě si je užijete i na pomalejší běhy, ve kterých oceníte pohodlí jejich podrážky. Takže jestli jste o nich uvažovali, jednoznačně je kupte. Myslím, že zklamaní nebudete.

Pozn.: Po uveřejnění článku mě kontaktoval Michal Hrabec z Running2 a poslal i další zpětnou vazbu. „Veru, dle vývojového týmu jsou ty boty na max. 500 km, takže schovat do šuplíku na super závody. Tempovky jsou Velocit nebo deviate bez elite.“

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.