Když je vám 15 řešíte váhu a jediná vaše snaha jak se dopracovat ke štíhlé postavě, je nežrat. Když je vám o 10 víc, pracujete a k ideální postavě se snažíte dopracovat zeleninovými saláty a občasnou návštěvou fitka. No, a když je vám 35 jako mně, postavu řešíte taky. Ale už se snažíte přemýšlet, co, jak a proč do svého těla vpouštíte. 

Já sama jsem přehodnotila stravování právě díky tréninkům s Kubou Bínou. Budu se opakovat, ale již od dob našeho společného trénování, se na jídlo koukám jinak. Vybírám si. Vybírám si hlavně mezi přírodními produkty a chemií. Pokud mám možnost volby, volím samozřejmě raději domácí nebo přírodní produkty.

A tak, když se ke mně dostala informace, že bych mohla zkusit veganské doplňky od Ringany, chtěla jsem to fakt zkusit. Je totiž pravda, že v té době jsem začala pokukovat i  po nějaké opravdu dobré přírodní kosmetice. Respektive kosmetice netestované!!! na zvířatech. Jestli tedy o nějaké víte, tak si ráda nechám poradit. Když se ale vrátím k těm veganským doplňkům, prostě tahle nabídka přišla v pravou chvíli.

Dostala jsem možnost vyzkoušet nakopávač „boost„. Je to takový to pití, co si můžete dát před tréninkem nebo v jeho průběhu, aby vám nedošla pára a vy si to s sebou vemete do shakeru. Upřímně, na první loknutí to není žádná sláva. Trochu nakyslá chuť šmrncnutá příchutí Psyllia. Ale jak to tak popíjíte, tak tomu za chvíli přijdete na chuť a ani po několika locích nemáte slepené patro od cukru. Za což dávám plus, protože u některých drinků má člověk pocit, že mu ty kostky cukru křupou mezi zubama. Sama si myslím, že ta chuť je právě dost ovlivněná tím, že tam nejsou přidané žádné srajdy. Je to takový opak efektu u McDonald’s, kde možná někomu chutná, ale za cenu všech těch éček a přidaných návykových látek, které vás nutí si to jít příště koupit znovu.

Co se týče nakopávacího efektu, tak tam je to jedna velká jízda 😀 Energie nedojde ani po těžkém hodinovém silovém tréninku. Cvíčíte, popíjíte a jedete. Co se běhu týče, tam jsem to zatím neměla možnost vyzkoušet na delší tratě. Ale věřím, že by to fungovalo stejně. Zkusila jsem to vypít právě i před jedním těžším během, ale pro mě vypít cca 600ml tekutiny 30 minut před začátkem běhu je vyloženě destrukční. Nejen, že má člověk potřebu pořád odbíhat z cesty, ale nejvíc mi vadilo to žbluňkání v žaludku. Příště tedy beru camelbag a uvidíme, co to se mnou udělá třeba na 25 km.

Otázka na konec: řešíte vy sami doplňky a používáte sami nějaké? Zajímalo by vás, jak, kdy a jaké doplňky používat?

 

 

 

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.