Přesně před rokem byla světu představena aplikace Peakpoint pro milovníky hor a milovníky výzev souvisejících s pokořováním vrcholů nejen u nás v České republice.

Aplikaci vyvinuli dva nadšení horalové Petr a Aleš, kteří si s myšlenkou na aplikaci pro milovníky hor přišli při jejich pravidelných ranních výstupech na Beskydskou Lysou horu. Nevím, jak vy. Ale při výstupu na Lysou horu bych měla asi jiné myšlenky a takhle krásné by nebyly. Ale tak, když miluješ…

A o co vlastně jde
Projekt Peakpoint vychází ze tří základních hodnot a to LIDÍ, SPORTU a PŘÍRODY. Na základě těchto principů chce celá aplikace sdružovat stejně zapálené sportovce do jedné komunity a společně pomáhat tam, kde je třeba. Lidé kolem Peakpointu fandí sportovním aktivitám v horách, ale vždy s respektem k přírodě a řídí se pravidlem, že energie, která se v přírodě načerpá by se jí měla i vracet.

Princip Peakpointu je úplně jednoduchý – v aplikaci si najdeš vrchol, na který vylezeš nebo vyběhneš. A když jsi na něm, tak si v aplikaci dosažení vrcholu uploaduješ a dostaneš za to tzv. Peakpoint. Dříve bylo důležité mít na svém telefonu data, dnes už nahrajete peakpointy i bez. No, a ty tyhle Peakpointy sbíráš a pak se můžeš porovnávat s ostatními a porovnávat se. Kromě toho zjistíš, kolikrát jsi na daný vrchol vylezl, můžeš si změřit čas, případně nasdílet i fotografii s údaji z appky.  Ke dni psaní tohoto článku vede žebříček Radovan Stareček s 357 zdolanými horami.

Kromě sbírání Peakpointů pro vlastní potěšení se můžete připojit i k různým výzvám nebo si ji i sami vytvořit a to buď jako veřejnou nebo pro partu stejně trhlých kamarádů.

A jestli jste svůj Peakpoint mezi těmi uploadovanými nikde nenašli, je tady ještě varianta si jej vytvořit. Ale to už má svá pravidla. Peakpoint musí být kopec,

  • na jehož zdolání musíš vyvinout dostatečnou fyzickou aktivitu,
  • není v rezervaci, nebo vojenském prostoru a je alespoň část roku přístupný pro veřejnost,
  • a vede k němu nebo v jeho těsné blízkosti turistická stezka.

Vzhledem k tomu, že aplikace je relativně nová, stále se vyvíjí a pořád je co objevovat. Ale mě se moc líbí a to i celým zpracováním. Je vidět, že na ní pracují nadšenci a lidi, které to baví. Pracuje se i na slovenské mutaci a třeba jednou přijde i v dalších jazycích, protože potenciál určitě má.

Webovou verzi najdete na www.peakpoint.com a aplikaci si stáhnete jak pro iOS tak i pro Android. Stačí do příslušného obchodu zadat Peakpoint.

 

 

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.