Salming EnRoute

Když jsem si na jaře kupovala Salming EnRoute, neměla jsem vůbec představu, do čeho jdu. Jediné, co jsem věděla, že v těchto botách to údajně běhá samo. A to prostě chceš.

Bota je to na pohled pěkná a barevná kombinace černé s tyrkysovou byla u mě jasná volba. Jako správný Čech jsem si je jela vyzkoušet do Karlína, abych si je se slevou objednala přes internet. Tímto se pánům prodavačům velmi omlouvám, protože oni jsou pokaždé, když tam zavítám, moc milí. Ale budiž mi omluvou, že jsem tehdy měla opravdu velkou slevu ještě přes Mattoni FreeRun a na místě slibuju, příští pár si koupím rovnou od nich.

Jinak pokud budete uvažovat o Salmingách i vy, 100% si je nejprve někde fyzicky vyzkoušejte. Číslování je totiž dost odlišné. Většinu běžeckých bot si kupuju ve velikosti mezi 39 – 40 a tady jsem se dostala až za hranici 41!!! Jinak bota je to velmi lehká, což oceníte hlavně při delších bězích, kdy jste rádi za každé deko, které nemusíte táhnout navíc. Podrážka je hladká, a tak na běhání v terénu s nimi raději zapomeňte. Ale pokud stejně jako já běháte většinu času po rovinkách nebo na dráze, tak je určitě oceníte.

Každopádně už při prvních výbězích mi bylo jasné, že tohle jsou opravdu pohodlné boty. Nikde nic netlačilo, nikde se mi neudělaly žádné puchýře, a tak jsem v nich mohla polykat své objemy. Silnice, dráha, zpevněné lesní cesty a různé cestičky kolem Kladna se staly zatěžkávací zkouškou těchto bot. A tam opravdu obstály na jedničku. Boty se mi ani moc nechtělo sundavat z nohou, a tak jsem v nich běhala nějaký čas skoro denně.

Jedinou vadou na kráse se po nějakých 350 km ukázaly díry v ohybu prstů na vnější straně. U objemovýh bot to bylo mírné zklámání. Věděla jsem totiž, že tohle není ojedinělý případ. Nicméně nutno napsat, že ve všech případech se k reklamacím lidé ze Salmingu postavaili opravdu skvěle a to je další věc, kterou bych tady chtěla vyzdvihnout. Proklientský přístup lidí, kteří v Salmingu pracují. Pokud vím, tak stejně jako u ostatních, i u mě došlo k výměně skoro okamžitě. Prostě jeden den jsem boty předala Michalu Vítů na půlmaratonu v Hradci Králové a další týden jsem si mohla pro nové boty dojet do Karlína. Ano, do té prodejny, kde jsem si boty prvně zkoušela. Nevím, jak u vás, ale u mě takový přístup dělá hodně. Mám ráda, když zájem o klienta nekončí samotnou koupí a tady se o mě starali pěkně pořád.

Uvažujete-li tedy o Salmingách, věřím, že budete spokojeni na první dobrou. Podle mě jsou to boty, které musí padnout snad každému. A jestli běhají samy? To úplně potvrdit nemůžu, trénovat jsem musela, ale určitě měly velký podíl na mých zářijových osobáčků.

 

 

Categories:

RECENZE, VÝBAVA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *