Na konci předminulého týdne mi přišla nová bezdrátová sluchátka SHOKZ OPENRUN PRO. Jedná se o nejvyšší model běžeckých sluchátek, které v této chvíli můžete u SHOKZ sehnat. Já sama mám již skoro roční zkušenost s předchozí řadou AEROPEX, a tak vás zajímalo, jak velký rozdíl v nich je.

V první řadě musím napsat, že jsem byla spokojená i s modelem AEROPEX a že se mnou naběhaly spoustu kilometrů, a kdyby mi nepřišly tyhle, tak mi pořád stačí. Ani po takové době neztratily nic z výdrže a kdybych na nich občas nebylo trochu prachu z pudru, tak jsou pořád jako nové.

A jaká jsou tedy tahle OPENRUN PRO?
Začnu opravdu jedinou věcí, která mi víc vyhovovala u AEROPEXů a tím je materiál. Materiál na nich byl víc gumový a poddajný. OPENRUN PRO mají tužší provedení, ale ničemu to ve finále nevadí. Tohle je opravdu jen můj pocit.

Samotná sluchátka jsou o chlup menší a i drát, který vede za hlavou je kratší a díky tomu líp sedí. (Chtěla jsem vám pro představu vyfotit srovnání té velikosti, ale na fotce to nebylo tak znát.)

Ovládání je mnohem rychlejší a zapnutí sluchátek je znatelně kratší. Zvuk je zase o chlup lepší. Nicméně tady říkám všem hudebním fajnšmekrům, nechtějte od sluchátek zázraky. Pořád jsou to sluchátka, která nosíte venku a při sportu. Tudíž dotazy na kvalitu zvuku jsou podle mě zbytečné, i když si osobně myslím, že zvuk je kvalitní dost.

Co mě ale mile překvapilo je appka. Je zatím tedy jen právě pro tuhle nejvyšší řadu OPENRUN PRO, ale je to určitě krok kupředu. Dají se s ní sluchátka ovládat a zároveň díky appce můžete pravidelně aktualizovat firmware. Nicméně za mě je pořád pohodlnější ovládání na samotných sluchátkách. I kvůli tomu ovládání jsem definitivně při sportu přešla k SHOKZ. Nesnáším při běhu hledat telefon, abych mohla přesunout písničku, tak proč to dělat na appce.

Výdrž nemohu zatím moc posoudit. Ale vzhledem k tomu, že jsem za víc než týden nabíjela pouze jednou (tedy, když mi přišla), tak nemám pochyby, že by došlo díky kvalitě zvuku a ovládání k nějaké zásadní změně. Spíš naopak bych řekla, že prakticky vydrží možná o něco déle. Kde ale vidím opravdu velký posun, tak je v dosahu sluchátek od telefonu. To mě moc potěšilo vzhledem k tomu, že občas jdu něco odnést na druhou stranu našeho domu a dřív se mi signál přerušil, nyní nemám vůbec problém poslouchat o dost dál.

I balení se dočkalo upgradu. Místo dřívějšího gumového obalu je nyní součástí uzavíratelné pouzdro na zip, ve kterém jsou sluchátka opravdu v bezpečí a lehce do něj zapadnou.

Za mě tedy SHOKZ OPENRUN PRO posunuli můj uživatelský zážitek na vyšší level a věřím, že i spousta z vás dokáže ocenit jejich praktičnost.

Máte i vy zkušenosti se sluchátky SHOKZ nebo s jinými? Tak mi to napište do komentářů. Budu za to moc ráda a třeba najdete i další benefity těchto sluchátek.

 

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.