Suunto Ambit 3 Vertical

Je to už relativně dlouho, co jsem měla možnost testovat hodinky Suunto Ambit 3 Vertical. Hrozně jsem se na ně těšila, protože to byly první hodinky s funkcema, které moje FR220 nemají. A jak se mi líbily? To se dočtete níže. 

Než začnete číst, musím vám opět napsat, že moje recenze nejsou recenzemi v pravém slova smyslu. Ano, ráda si hraju sfunkcema, ráda sleduju různé statistiky, ale na mnoho věcí nahlížím prostě jako holka. Takže řeším barvu, praktičnost a taky velikost, že?

Na první pohled prostě božské a ty funkce! Jako správný analytický magor jsem se těšila, jak mě bude stoupat VO2 max a jak rozsekám běžecké žebříčky, protože sledovat všechny ty funkce bude hrozně motivační. 😀 Vtip! Ale na rovinu: koho by neštvalo, když mu výkonnost klesá a naopak nepovzbudí, když křivka grafu stoupá?

Ale zpátky k samotným hodinkám. Vzhledově se mi hodinky fakt moc líbí a na ruce vypadají nádherně a já bych je brala bych všema deseti. Jedinou vadou na kráse je právě ta velikost – tedy průměr ciferníku. To, že jsou relativně těžké mi nevadí. S tím člověk v takové kvalitě opravdu počítá. Pokud bych s hodinkami běhala jen v létě, opravdu bych se nerozmýšlela a byly by moje. Jenže v zimě se pak dostávám do situace, kdy nejsem schopná bez sundání hodinek si přes ně přetáhnout bundu. Ano, nenosím hodinky na bundě, prostě je potřebuju cítit na kůži. A tady právě hraje tu svou roli ona velikost.

Hodinky mají jednoduché ovládání – jen prostě člověk musí přepnout myšlení z Garminů. Tlačítka jsou tu přesně naopak. 😀

Z funkcí jsem byla totálně nadšená – plánování trasy, doba regenerace a takové tyhle blbinky jsou přesně to, co mě baví a na mých Garmin FR220 chybí. Možnost nastavení si různých notifikací spojených s mobilem mi ze začátku přišly fajn, ale nakonec jsem z toho byla víc naštvaná. Na běh si chodím odpočinout, a tak každé hlášení příchozího emailu nebo telefonu mi rozptylovalo. Takže brzy jsem tuhle funkci vypnula.

Co mně se osobně na hodinkách líbilo, bylo to, že se sami zhasly, když jste je nepoužívaly. Takže si asi dovedete představit, jak dlouho baterie asi může vydržet. Ale i za plného provozu jsem s výdrží byla spokojená a nemůžu říct ani slovo.

 

Další takovou holčičí záležitostí je zpracování samotné aplikace Movescount pro sdílení. To je prostě radost pohledět. Ty grafy,obrázky… Všechno přehledně uspořádané a vymyšlené. Tady by se Garmin mohl inspirovat. 😀

 

(Já vím, pánové, máte to určitě jinak) 😉

Takže jo, tyhle Suunta mě hodně bavily, ale ve hledání ideálních hodinek na mou ruku stále pokračuji.

Categories:

RECENZE, VÝBAVA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *