Před cca 2 měsíci jsem dostala možnost vyzkoušet dalších několik párů běžeckých bot Puma. A jelikož sama nemám ráda recenze, které se opírají o jedno nebo dvě vyběhnutí, nechala jsem si zase čas, abych je mohla pořádně vyzkoušet. Budu se opakovat, když napíšu, že Puma je pro mě letošním běžeckým objevem. A vůbec celá spolupráce mě moc baví, protože nikdo mi nediktuje, kolik článků nebo postů vám mám předat. Vlastně po mně nepožadují nic a já mohu opravdu psát až ve chvíli, kdy jsem si svými poznatky jistá a kdy chci.

Takže za mě teď nastala ta správná chvíle a vy si můžete vybrat z opravdu skvělých 5 párů bot. Všechny jsou vynikající, ale některé mně přirostly k srdci přeci jen víc. Tak to berte s nadhledem a jestli se necháte mými poznatky inspirovat, vždycky si je jděte někam ještě vyzkoušet. Každý máme jinou nohu, každému sedí

Liberate Nitro
Začnu botou, která mě na první pohled vůbec neuchvátila a rovnou říkám, že kdybych ji viděla v obchodě, tak ji bez rozmýšlení přejdu. Ale musím uznat, že jsem byla velmi překvapena. Ona totiž nemá takový drop, na jaký jsme v poslední době u bot zvyklí. Má takovou jemnou podrážku, u které si člověk řekne, že nebude vůbec tlumit. A ejhle?!? Ona krásně tlumí a má velmi měkký dopad, ale zároveň je to docela rychlá bota. I když 100% závodku si představuje už jinak. Je lehounká a i přes to, že by člověk řekl, že je uzounká, tak v ní má člověk docela dost prostoru.
Využití: trénink, rychlý běh, závod.

Run XX Nitro
Na první pohled velmi mohutná bota, ale taky velmi příjemná a moc hezky tlumící. Není to žádná rychlá bota, ale fakt je skvělá na pomalé objemové tréninky. U nich to vážně oceníte a já jsem si je teď velmi oblíbila v souvislosti s mým vyvrklým palcem. Vpředu jsou dostatečně široké, netlačí mi na palec a tak ho znovu nedráždí. Myslím tedy, že stejně tak by mohla být pohodlná i pro lidi haluxem.
Využití: nabíhání objemů, trénink

Magnify Nitro
Tohle jsou takové fakt pěkné boty už od pohledu. Už když je vidíte, tak tušíte měkoučké bačkůrky, které perfektně tlumí i dopady silnějších běžců. Stejně jako Run XX je oceníte u dlouhých běhů. I tyhle mají na oko širší špičku, ale z nějakého mně neznámého důvodu je realita malinko jiná.
Využití: trénink, objem

Velocity Nitro 2
Jestli hledáte tréninkovou botu, tak můžete přestat hledat. I přes to, že barvou mě zrovna neuchvátily, tak na rychlejší trénink jsou velmi příjemné. Jsou rychlé, pomáhají s odrazem, ale zároveň se nemusíte bát, že byste je po pár km vyhodili. Vypadá to, že Velocity Nitro 2 něco vydrží.
Využití: trénink

Deviate Nitro
Za mě je tohle nejlepší a nejpraktičtější bota ze všech. Kdybych měla doporučit jedny ze všech tady uvedených, tak to budou tyhle. Líbí se mi barvou (i když takhle bílé už opravdu nejsou), ale i komplexní funkčnostní. Jsou rychle, skvěle tlumí, ale člověk do nich nezapadne, naopak se skoro samy vrací. Jo, tyhle boty mě moc baví.
Využití: trénink, rychlé běhy, závod

Napište mi, jaké boty byste brali vy nebo jaké jste si v poslední době koupili a ze kterých máte radost.


Článek si můžete poslechnout i v audiu:

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.