To jsem ale blbej!!!

Včera jsem byla v TriExpertu, kde se konalo běžecké setkání s Radkem Brunnerem. Kdo Radka zná, minimálně z youtubových videí, ví, že v jeho společnosti se nelze mračit. A stejně tak tomu bylo i včera. 

Na tuhle akci jsem se moc těšila, i když ještě ráno jsem zvažovala, jestli tam vůbec jet. Poslední dny jsem práci u počítače vůbec nedávala a můj diář se tedy plnil nesplněnými úkoly a já si říkala, co všechno místo běhu můžu stihnout. Ale jak už je vám jasné, nakonec jsem se vykopala.

Radek měl asi 5 minutové zpoždění, které nikdo z nás nebral tragicky, ale on přišel a místo pozdravu jen houknul omluvu: “To jsem ale blbej!” No, a pak nám povídal o Mistrovství světa v běhu na 24 hodin v Belfastu. Poslouchat Radka je vážně zábava a v jeho podání vypadá běhat takové vzdálenosti jako naprostá pohoda. Prostě běžíte a běžíte… 😀 Takovej náš českej Forrest Gump. Ale i přes všechny úspěchy, které na svém kontě má, zůstává nohama na zemi a z mého pohledu i velmi skromnej. A žádnej běžec pro něj není moc pomalej! Ale o tom zase příště.

Během společného výběhu nám kromě jiného vyprávěl o Danu Orálkovi, jak je mu dodnes trapné ho předbíhat, jak je pro něj Dan stále ikona, ale došlo i na ožehavější témata jako je čůrání za běhu. Můj dotaz, jestli si “ho” fakt při běhu vyndá nebo to pouští nohavicí, jak se traduje o cyklistech, pobavil celou skupinu.  😀 Ale nutno uznat, že nám Radek cestou vyprávěl i o svém tréninku, o tom, že výživu tak nějak neřeší, že jí všechno a všeho moc, jaké jsou jeho běžecké plány a že žádné vrcholy, po kterých by si řekl, že už nemá motivaci neexistujou. Že jeho motivací není překonávání met, ale běh samotný. Běh prý prostě a jednodušše miluje.

Takže jestli jste někde hledali motivaci a slušnou dávku skvělé nálady, najeďte na Radkův blog nebo se koukněte na tohle skvělé video a uvidíte, že budete mít chuť běhat o sto6.

 

Categories:

OSOBNOSTI

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *