Transformers 42 #1

Před necelými dvěma měsíci jsem tu psala o tom, že se chystám trénovat opět s Kubou Bínou (znáte z pořadu Zpátky na vrchol nebo z mé Road to Tahoe). Tentokrát ne osobně, ale v rámci jeho transformační skupiny Transformers 42 (dále již jen Téčka). 42 proto, protože celá transformace/proměna trvá 42 dnů, tedy 6 týdnů. 

Moje proměna tentokrát ale nedopadla. Slabá motivace – nechuť pořádně dřít udělala své. Jediné, čeho jsem se jakž takž držela byl jídelníček, cvičení 4x z leknutí (nepočítám běh a své ranní pozdravy slunci, atp.). Jenže jak jde čas a mě se zase běhá s radostí, mám roupy, a tak jsem podruhé vstoupila od Téček. Odhodlaná, smířená… 

O co v Téčkcách jde? 

Jde o “jednoduchý” program, kdy dostáváte týdenní jídelníček a to buď na objem, nebo na redukci. K tomu máte sestavený trénikový plán podle vlastní výkonnosti.  Na začátku celého cyklu si uděláte tzv. Cooperův test. Běžci tento test znají jako 12 min. běh nadoraz aka uběhni, co můžeš. V Téčkách se při Cooperu neběhá, v Téčkách se dělají angličáci. Můj cíl byl jich dát alespoň 150, abych si nepřišla jako totální lůzr. A víte co? Nakonec jich bylo 179, což je na můj “objem” a moji současnou výkonnostní fitness třídu fakt dobré! 

A proč to vůbec dělám? 

Kromě toho, že samozřejmě stejně jako spousta žen, chci shodit pár kil a vejít se do všech těch šatiček a nebát se dýchat, velkým důvodem je běžecký rok 2017. Letošní rok jsem tak trochu čekala, co přijde a “závodní” sezónu odpískala hned na jejím začátku. Takže shodit pár kil se hodí i kvůli běhání. Zároveň na příští rok chystám jeden běžecký projekt, na jehož zveřejnění čekám již více než dva měsíce. Moc se na něj i na další spolupráce, o kterých vám brzy napíšu, těším a chci na ně být dobře připravená. Nejen běžecky.

Doufám, že tentokrát neselžu a dotáhnu Téčka do konce, i když vím, že 100% to nebude. Můj cíl je dostat se během těchto 6 týdnů na 58 kg a na konci Téček mít v Cooperu víc než 200 burpees (rozuměj angličáků)!!! Každý týden se tedy můžete těšit na shrnutí mých pokroků i pádů a budu se snažit být úpřímná, jen co to půjde. Kvůli sobě, kvůli vám, abyste věděli, že hřešit může každý bez výčitek. 

Jo, a kdybyste se chtěli připojit, budete moct zase znovu za cca 6 týdnů. Včas vám řeknu. 

Foto: Alice Hruba

lornajane

Categories:

TRÉNINKOVÉ PLÁNY, VÝZVA

3 komentáře

 • Petra

  24.4.20179:12 Reply to Petra

  Jsem ve skupině Transformers 42 taktéž, držím palce všem zúčastněným !!! 🙂

  • mm
   Veronika Šimáčková

   24.4.20179:20 Reply to Veronika

   A Ty jsi v nové skupině nebo už máš ty poslední za sebou?

 • niki.brtvova

  16.12.201622:22 Reply to niki.brtvova

  Tak ať Ti to jde 🙂 Držím pěsti ať se Ti splní sny :-*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *