V pátek 8/5 jsme se vydali proběhnout novou trasu ze Staré Živohošti. Já tedy jela na kole a do poslední chvíli věřila Davidovi, že tuhle trasu fakt projedu. 🙂 Trasa měla krásných 21 km s konečným převýšením 782 m. Na kole neber to! 🙂

V pátek se běžel Česko – slovenský s(o)uboj a já jakožto člen Vltava Run jsem skoro do poslední chvíle netušila, jestli se na tuhle trasu vydám. Přeci jen pracovní povinnosti měly v tuto chvíli převládnout nad osobními ambicemi. Ale já tak moc chtěla být součástí alespoň běžeckých parťáků, že to nakonec klaplo. Ale ve finále jsem uznala, že jet tuhle trať na kole s bandou běžců, nebyl úplně ideální nápad.

Na startu se nás sešlo 8, ale postupně jsme se odpojovali. Ani ne tak kvůli náročnosti trati, ale kvůli času, který jsme na trati strávili. David Kočí opět našel nádhernou trať. Bohužel 99% tratí plánuje od počítače, takže nikdy nevíte, kam vás dovede a jestli trať bude opravdu po pěšinkách.

A samozřejmě ani tady jsme se nevyhnuli tomu, že jsme to vzali tzv. za nosem a že to někdy, pro mě s kolem, nebylo úplně pohodlné. Dokonce jsem jednou i málem přelítla řídítka. Do teď nechápu, jak se mi to podařilo ustát a ani ostatní, kteří to viděli nechápali, že jsem se nerozplácla. Místo toho jsem mistrovsky seskočila na obě nohy asi v jediný možný moment. Osobně si myslím, že se ve mně probudil pud sebezáchovy a zároveň strach z toho, jak moc by to bolelo. Nicméně byla to dobrá historka, kterou jsme se bavili až do posledního metru.

Každopádně celá trasa byla nádherná a počasí bylo velkým bonusem. Díky slunečnému počasí jsme si užili vyhlídku Čím a rozhlednu Chotilsko, kam jsem loni došla, když jsme byli s dětmi na OCR kempu. Ale co se týče kola, byla to velká špatná. 800 m převýšení bych asi tak 1000x raději běžela, než jela na kole. Poslední výškové metry mi už i kluci pomáhali s tlačením, protože se to vážně nedalo.

Pokud byste tuhle trasu chtěli zkusit, opět ji najdete zde v záložce Běžecké trasy včetně *.gpx + jsem tam vložila pár fotek navíc.

 

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.