Co je horší: nemít, co poslouchat nebo nevědět, co poslouchat dřív. Já se během prosince fakt zamilovala do Keplera, ale bojím se, že když si dám za sebou všechny jeho dostupné audioknihy, tak se mi po pár knihách omrzí. A tak se snažím střídat severské detektivky s dalšími příběhy anebo audioknihami na rozvoj osobnosti. A taky mě moc baví životopisy. V lednu mě zaujala kniha o Rakoncajovi, ale ještě ji nemám doposlachnou, tak s recenzí přijdu až v únoru.
#spolupráce Audiotéka.cz

Pochlubte se, co právě posloucháte vy?

Jakuba Katalpa: Zuzanin dech (10* z 10*)
První lednovou knihou byla kniha Zuzanin dech. Nevím, jak jinak tuhle knížku okomentovat, než strhující a emotivní! Není to klasický příběh o židovské dívce s milostnou zápletku a klasickým dobrým koncem, ale je to nádherný příběh dívky, která i přes všechny nespravedlnosti života (a že jich tam je a vy nebudete při poslechu dělat nic jiného, než doufat, že i tuhle situaci překoná) nepřestane bojovat ze lepší život a za víru, že všichni nejsou zlí a že láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Krásný! Tohle si prostě musíte poslechnout!!!

 

Peter Sagan: Můj svět (8* z 10*)
Pohled do světa úspěšných sportovců mě moc baví. O úspěchu Petra Sagana jsme tedy doma trošku polemizovali – manžel úplně vzhledem k italským kořenům a úspěšným italským cyklistům moc nesouhlasil, ale za mě prostě Peter dosáhl parádních cyklistických úspěchů. Několikrát v knize zazní, že prostě na Čechy i Slovensko jeho úspěchy lze považovat za velké a já s tím naprosto souhlasím. Kniha je parádně namluvená a Peter v ní skvěle popisuje svět cyklistiky. Já třeba do dnes netušila, že cyklistika je až tak moc týmový sport. Za mě Peter trošku frajírek, ale knihu stojí za to si určitě poslechnout.

Karin Lednická: Šikmý kostel (7* z 10*)
Svět prostě není spravedlivý a ani v této knize tomu není jinak. Tento historický román vypráví surové příběhy několika lidí žijících v havířské oblasti původní Karviné. Do osudu těchto lidí zasáhne smrt, láska, touha po tom něco dokázat, dostat se z malé vesnice, ale také si zde uvědomíme, jak moc naše životy ovlivňují kořeny a prostředí, ve kterém jsme vyrůstali a to, jak se mohou cesty přátelství rozštěpit. Moc hezká knížka, i když podle ohlasů jsem čekala mnohem víc.

 

Wim Hof: Ledový muž (9* z 10)
Když jsem ke konci roku zaregistrovala tuto knihu, moc jsem se těšila, až vyjde jako audio. Naštěstí v Audiotéce asi vyslyšeli hlasy víc lidí a vydali ji poměrně brzy. A tak jsem se mohla v lednu zaposlouchat do krátkého životopisu “ledového muže” a jeho inspirace, jak zlepšit svůj život nejen díky otužování, ale hlavně dechových cvičení. Kniha je výborná – není dlouhá a není jen o otužování. Je v ní spoustu tipů na dechová cvičení a právě z tohoto důvodu bych doporučila i koupi knihy tištěné. Nevím, jak jste na tom vy, ale já si určitě nedokážu zapamatovat všechny druhy cvičení, které jsou v knize zmiňované, a tak se hodí tištěný návod.

Lars Kepler: Svědkyně ohně (9* z 10*)
Další skvělý detektivní příběh s detektivem Joonou Linnou, tentokrát z prostředí psychiatrického ústavu pro mládež. Tenhle díl je o mnoho lepší než Paganiniho smlouva a člověk chce celou knížku doposlouchat, aby zjistil, kdo je pachatelem. Jo, asi Keplera miluju. 🙂

 

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.