Po únorové audioknižní smršti byl docela oříšek navázat nějakou pěknou audioknihou. Spoustu z nich jsem začala poslouchat, abych ji po pár minutách vypnula. Chvíli mi tedy trvalo, než jsem se dokázala do něčeho zaposlouchat. Ale nakonec se podařilo najít audioknihy, kterými jsem se zase navnadila k poslechu dalších. Ale už teď vám můžu slíbit, že duben bude stát za to! Tam se to zase sešlo.

A než vám tedy napíšu, co všechno jsem v březnu tedy nakonec poslouchala, mám tu ještě dvě náležitosti.

  • do konce dubna  můžete využít 10% slevu na audioknihu Kde zpívají raci. Stačí zadat kód JMB.
  • výherci jedné ze tří audioknih, která probíhala u mě na Instagramu se stávají: @jsem.paja, @patikobejcek_runner a @petrajorsi. Všem moc gratuluji a doufám, že si užijí poslech svých knih a třeba mi i napíšou, jaká audiokniha to byla.

Heather Morrisová: Tatér z Osvětimi (7* z 10*)
Další z knih s tématikou koncentračního tábora na základě skutečné události. Celý příběh vypráví o slovenském Židovi Lalem, který se stal v Osvětimi tatérem vězňů, kteří byli do tábora přivezeni. Nechybí ani milostná zápletka. Nestrhlo mě to jako Dopisy ze Sachsenhausenu, ale každopádně donutilo k zamyšlení, co všechno jsou lidé schopni vydržet, aby přežili.

 

Lars Kepler: Lovec králíků, Lazar, Zrcadlový muž (8* z 10*)
V březnu jsem doposlouchala zbytek Keplerovek. Hrozně jsem se na ně těšila, ale ve finále jsem si říkala, že by možná bylo lepší je poslouchat prostě s odstupem a ne všechny za sebou.
Detektivky jsou to super. Osud Joony Linny je v každém díle plný zvratů a v žádném z dílů si nemůžete být jistí, který z jeho bližních zemře. Upřímně přiznávám, že do poslední chvíle nevím, kdo je vrah a s blížícím se koncem střílím ve všech řadách.

David Heinemeier Hansson, Jason Fried: V práci nemusí být blázinec (6* z 10*)
Tuhle knihu jsem měla v poličce už fakt dlouho. Ale teprve teď jsem se k ni dostala. Je to jedna z těch, co vás učí přemýšlet nad efektivitou vaší práce a to z pozice majitelů aplikace Basecamp. Určitě jsem se v ní nedozvěděla nic, co bych už nevěděla z jiných podobně zaměřených knih, ale na druhou stranu člověk vždycky v těchto knihách najde alespoň jednu věc, která ho v tu danou chvíli pálí.

 

Co naposledy zaujalo vás? Jaká audiokniha se vám vryla v poslední době pod kůži?

 

 

 

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.