Červen byl měsícem audioknih a tak jsem si zhodnocení audioknih, které jsem poslouchala v květnu a červnu nechala na později. Ale abych řekla pravdu, tentokrát pro vás mám mimo jiné tipy z klubu Audiotéky.

Alena Morštajnová: Hana (8* z 10*)
Tohle bylo moje úplně první setkání s Alenou Mornštajnovou, které velmi mile překvapilo. Hana je velmi dojemným příběhem rodinné historie za druhé světové války. Z pohledu několika postav postupně rozkrývá události této doby a hlavně nám prozrazuje, proč se jednotlivé postavy kolikrát nechovají zrovna podle pravidel. Přesně podle citátu: Něž mě začneš soudit, nazuj si mé boty.

 

Alena Mornštajnová: Listopád (6* z 10*)
Jak moc jsem byla nadšená z její knihy Hana, tak tady pořád tápu, jestli se mi to líbilo nebo ne. Kniha velmi barvitě popisuje dějiny revolučního roku 89′. Narozdíl ale od skutečnosti je revoluce potlačena a osudy jednotlivých postav jsou tak vystaveny dramatickým chvílím. Kolikrát se mi chtělo až zařvat na Magdalenu, která vyrůstala v ústavu, aby se vzbudila a otevřela oči. Ale bohužel to nejde.

 

Stina Jackson: Pustina (8* z 10*)
Další parádní severská detektivka. Daleko od civilizace bují lidská závist a chudoba, dívky nabízejí sex na zapadlých parkovištích a na chátrajících samotách se daří drogám. Liv Björnlundová si svůj osud nevybrala, určila jí ho Pustina, vesnice na samém konci silnice. Dcera ze statku, který poznamenala rodinná tragédie, pracuje na benzinové pumpě, kam ji každý den vozí otřískaným volvem její despotický otec Vidar. Liv si připadá jako v kleci. Až do chvíle, kdy je v opuštěné studni v lesích nalezen Vidar mrtvý. Do smrti hněvivého starého muže se zaplete dvojice dealerů a zlodějíčků, kteří věděli o jeho skrývaném bohatství. Ale všechno může být složitější. Vždyť nešťastníků, jimž vražda nabízí vstupenku do lepšího života, je Pustina plná.

Jozef Karika: Tma (7* z 10*) 
Na tuhle detektivku jsem se moc těšila, ale upřímně přiznávám, že mě moc nebavila. Bohužel za mě to nebyla chyba knihy, ale vůbec mě nebavil přednes. Jsem opravdu přesvědčená, že tuto audioknihu je lepší si přečíst a vnímat jednotlivé pasáže živě písmenko po písmenku. Pak věřím, že se budete opravdu bát.

 

AUDIOKLUB
Pes je pes (9* z 10*)
Tenhle 10 dílný podcast je určený pro milovníky a chovatele psů. Podcast je určený spíše pro začínající pejskaře, ale je to tak strašně milý, že to musíte slyšet i vy, co už pejsky máte nějakou dobu doma. Za mě moc povedený a pokaždé mě moderátor Marek Němec se psím trenérem Robertem Zlochou pohladí na duši.

 

Opravdové zločiny (10* z 10*)
Tak kdo mi zatajil tenhle podcast!!! Jak už název napovídá, v tomhle podcastu se řeší zločiny. Nejen ty české, ale hlavně ty zahraničí. Hodně velkou přidanou hodnotou jsou moderátorky Lucie Bechyňková a Bára Krčmová, které tomu dodávají tu správnou šťávu. Já sama jsem překvapená, kolik zločinů a zločinců znám, ale dosud jsem si je neuměla dát do kontextu s reálným světem. Baví moc! Až tak, že se bojím, že nebudu mít o čem dalším v červenci psát. 🙂 .
Pozn.: Několikrát se mi stalo, že jsem se strašně při poslechu lekla. Dcera ví, kdy na mě vybafnout nebo zaťukat, když jsem v koupelně. 🙂

 

Sdílet na Facebooku

Dej o tomhle článku vědět i svým přátelům na Facebooku.